Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin vytiskl 6 červených týdenních svící v řadě – blíží se sedmá

Tento rok lze zatím ve zkratce popsat jako býčí sezónu. Medvědi zahájili odstřel longů a jen během prvních dvou dní týdne zlikvidovali miliardu dolarů pákařům. Jsme blízko k řadě 7 červených svící na týdenním grafu BTC.

6 červených týdeních svící

Přišel rok 2022, následoval odstřel BTC. Od začátku roku cena Bitcoinu padá do červených čísel a zatím nic nenasvědčuje tomu, že je nejhorší za náma, tedy kromě toho, že jsme našli support okolo 30 tisíc USD, který zatím drží.

Na týdenním grafu BTC/USD níže je oblast podpory viditelná na první pohled a netřeba nic značit. Povšimněte si šesti uzavřených červených svíček v řadě a zkuste tam stejný úkaz najít ještě jednou.

..Hledáte marně, pro něco podobného bychom si museli zajít výrazně hlouběji do historie.

Konkrétně zde, v roce 2014, když přepneme na LOG graf, můžete najít jediný známý případ, kdy BTC vytiskl 6 červených týdeních svící v řadě. Kdo hledá, najde.

Nyní tedy pravděpodobně poprvé hrozí, že bude tento historický rekord překonán. Na tuto skutečnost upozornil také Michaël van de Poppe na Twitteru:

„Bitcoin vytiskl pouze 6 týdenních červených svíček v řadě za celou dobu.
To byl květen 2014.
Před osmi lety!”

TIP: Zde je nejrealističtější předpověď vývoje ceny Bitcoinu pro zbytek roku 2022: Kevin Svenson

Likvidačky a extrémní strach na trhu

Během zvýšené volatility, když cena Bitcoinu hledala své nové letošní LOW, došlo (podle dat z Coinglass) ke zlikvidování pákových long pozic za cca miliardu dolarů. Kaskáda likvidací a stop losů umocnila celý propad – takový byl začátek týdne, který chce překonat nechvalné rekordy.

Asi nikoho v kontextu věcí nepřekvapí, že se nálada na bitcoinovém marketu ponořila do extrémní paniky a strachu. To můžeme sledovat na indikátoru Crypto Fear & Greed Index.

Co dále

Sentiment na trhu s kryptoměnami je na bodu mrazu. Přidejte k tomu faktory jako je rekordní inflace, jakou většina z nás nepamatuje, konec politik snadného vydělávání peněz ze strany Federálního rezervního systému, klesající ceny akcií, ale i obavy související se stablecoinem TerraUSD (UST) hojně používaném a uzamykaném v DeFi protokolech.

Výsledkem je bolest mnoha kryptoinvestorů a hodlerů. Pokud dojde k průlomu pod 30 tisíc dolarů za jednotku BTC, panika se může ještě prohloubit. Objevují se predikce pádu pod předchozí dlouhodobé ATH 20k $.

Otázka, která se zdá být nadmnohé podstatná, zní – jsme svědky kapitulace? Kryptomarket nám nakonec vyjeví, kolik krve je třeba k dosažení dlouhodobého low. Do té doby se mnozí hodleři snaží udržet v sedadle a ti nejodolnější si prostě jen přišli užít tuto horskou dráhu nerealizovaných zisků a ztrát.

Známá pravda na závěr – peníze se nevydělávají v bull marketech, ale akumulací v bear marketu, a dokud neprodáte Bitcoin ve ztrátě, nerealizovali jste ztrátu.

 

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *