Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Propad Bitcoinu na YTD LOW; DeFi krádeže za miliardy; Středoafrická CB odrazuje SAR od BTC: Zprávy týdne

Je tady další díl pondělních Zpráv týdne na českém hodlerském webu. Jednotka Bitcoinu dnes mění majitele za  33 052 USD. To znamená, že se od minulého týdne, z ceny 38 596 dolarů, propadl o více než 5 500 USD. Navzdory strmému pádu podíl BTC na trhu kryptoměn klesl. Dominance Bitcoinu dosahuje 41,8 %, což je od minulého týdne o 0,7 % méně. Kromě BTC si v TOP10 cca 15% pád připsalo Ethereum, BNB a Cardano. Terra spadla o 29,75 % a Solana zaznamenala 18,35% pád.

Propad Bitcoinu na YTD LOW

Cena Bitcoinu se propadla na letošní minimum. Aktuálně se BTC nachází okolo 33 tisíc dolarů. Od začátku roku 2022, jak můžeme vidět na grafu níže, se cena téměř nepřetržitě pohybovala v červených hodnotách.

Oživení na přelomu března a dubna se ukázalo být planou nadějí a následný pád poslal cenu hlavní kryptoměny na YTD LOW. 9. května cena BTC nastavila novou rekordně nízkou cenu pro rok 2022 lehce pod 33 tisíci USD. Více než v posledních měsících se tak analytici ptají, zda je to konec, případně kam až Bitcoin může spadnout.

„Bitcoin zde vymetá minima, to je pravděpodobně další likvidita,” řekl přispěvatel Cointelegraphu Michaël van de Poppe svým příznivcům Twitteru a dodává:

„Mohli bychom jít na 30-31 […], ale díval bych se na longy v těchto oblastech.”

Další analytici pak čekají pád pod 25 tisíc dolarů. K těm patří Dylan LeClair, který jako pravděpodobný cíl označil 24,3 tisíce dolarů. Nakonec se jako vždy názory analytiků rozcházejí a nikdo neví s jistotou, kam se Bitcoin nyní vydá, nebo kde bude jeho ce na na konci roku.

TIP: HODL | Myslete dlouhodobě, jinak na Bitcoinu proděláte

DeFi krádeže za miliardy

Statistiky analytické společnosti CertiK ukazují, že za první čtyři měsíce letošního roku došlo v DeFi k celkovým krádežím jako za roky 2020 a 2021 dohromady.

Nejhorším měsícem, co se týče hacků v DeFi sektoru, byl letošní březen. V březnu došlo ke krádežím ve výši 719,2 milionů amerických dolarů, tedy o více než 200 milionů dolarů více, než kolik bylo ukradeno za celý rok 2020. Tak vysoké číslo bylo způsobeno převážně exploitem Ronin Network, kde útočníci ukradli na 600 milionů USD.

„V roce 2022 jsme zatím [v DeFi] vysledovali celkové ztráty způsobené exploity, hacky a podvody ve výši přibližně 1 673 902 809 dolarů,“ uvedl Certik.

Středoafrická CB odrazuje SAR od BTC

Centrální banky jsou po celém světě společně s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) přirozenými nepřáteli Bitcoinu a kryptoměn. Jsou to společnosti, které mají na starosti fiat měny v jednotlivých regionech a jejich averze ke kryptu je z logiky věci.

Nejnověji proti kryptoměnám ostře vystoupil guvernér Banky středoafrických států – Banque des États de l’Afrique Centrale (BEAC). Centrální bance se nelíbí nedávno oznámené rozhodnutí Středoafrické republiky (SAR) přijmout jako druhý stát na světě Bitcoin jako zákonné platidlo.

V dopise adresovaném ministru financí CAR Hervému Ndobovi guvernér BEAC Abbas Mahamat Tolli popisuje „podstatný negativní dopad,“ který bude mít přijetí kryptoměny CAR na měnovou unii střední Afriky.

BEAC také dodává, že přijetí kryptoměny v CAR a potenciální odklon od měny CFA jsou „problematické.“ Měna CFA je navázána na euro. Má dvě téměř identické formy používané v bývalých francouzských koloniích ve střední a západní Africe.

Kryptoměny | Základy Bitcoinu a kryptoměn – přehledně, srozumitelně a jasně

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *