Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Co bych poradil svému mladšímu já o financích (2. díl)

V tomto dvoudílném článku se zaměřím na peníze a na to, co bych poradil svému mladšímu já, kdybych měl tu možnost.

2. díl: Bohatí generují cash flow

První díl vyšel na českém kryptoměnovém magazínu, přečíst si ho můžete po kliknutí sem.

Co dělají bohatí jinak než chudí? Investují do aktiv. Co jsou investiční aktiva? Majetek, který by měl splňovat několik kritérií. Je to v první řadě něco, co můžete kdykoli prodat a ideálně hodnota časem poroste. Možnost prodat znamená:

  1. někdo si to od vás kdykoli koupí (je to likvidní),
  2. aniž byste se připravili o střechu nad hlavou (neuspokojuje to některé z vašich potřeb) a
  3. nepodléhá to znehodnocení časem (nesmí to časem zaniknout, nebo se samo rozpadnout).

V zásadě se shodneme, že by bylo fajn sám sobě poradit, začít pravidlelně za pár stovek skládat do peněženky bitcoiny někdy v roce 2010, jak už bylo řečeno. To je snadné, asi jako našeptat sám sobě správná čísla do sportky, tedy vůbec.

Máme však i další zajímavé možnosti, které může kdokoli začít využívat a časem z nich mít užitek.

Příjmová investiční aktiva

Svému mladšímu já bych toho měl hodně co vyprávět. Ale vás pochopitelně zajímají finance, o kterých jsem mimochodem ve svých 20 letech nevěděl nic a prakticky žádné jsem neměl. Pokud se ptáte, proč ve svých článcích opakovaně narážím na problém lidí, kteří odmítají peníze, tak je to přesně proto, že jsem stejnou chybu sám dělal.

Je lepší to pochopit dřív, střet s realitou pak může méně bolet. V první řadě je třeba mít cíl. Dále je třeba volit, co a koho ve svém životě chcete a v neposlední řadě investovat do aktiv. A když už s tím začnete, je dobré vědět o aktivech, které generují příjmy. Tradičně jsou to dividendové akcie, vlastní podniky, ale dnes už také PoS kryptoměny

a řada dalších investičních možností.

Já jsem se mimochodem o krádežích a podovodech vyškolil poměrně brzy, ale pokud to nevíte, jsou na světě i rizika a neuvěřitelně úžasné nabídky jsou zpravidla jen podovod. Těm se vyhněte a investujte s rozumem a ideálně nevynechejte právě aktiva generující cash flow. Ze začátku bych je nechal nabývat na množství a až teprve časem bych nechal zisky přitékat do svého rozpočtu. Ideálně by to bylo tak někdy v době, kdy by takový příjem vyrovnal moje měsíční výdaje.

Závěr

Mé mladší já nevidělo před sebou cestu, po které bych měl jít. To se projevovalo i v oblasti financí. Měl jsem ideály, ale ne cíle, které by mi ukázaly směr. Někdy své problémy přehlížíme a věnujeme se podřadným věcem, zatímco nám unikají možnosti, změnit svůj život. Své mladší já bych určitě pochválil za to, že se mu to nakonec podařilo a totéž bych přál každému, kdo se v tom částečně vidí. Taky je dobré začít investovat a budovat si finanční svobodu co nejdříve, a to je v zásadě vše.

 

Top3 úspěšné strategie na kryptotrhu: Naučte se investovat jako profík!

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *