Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

První bitcoinové město na světě bude daňovým rájem: Zprávy týdne

Koncem minulého týdne se Bitcoin vyhrabal z korekce, když ho lidé vykoupili na black friday, který nabídl až 55 000 dolarů za minci. Dnes jste si mohli dát svou pondělní ranní kávu s Bitcoinem v akci za 57,5 tisíc $. Začínají Zprávy týdne na českém hodlerském webu a řeč bude mimo jiné o bitcoinovém městě.

Cardano překonalo Ethereum

V předčasí decentralizovaných aplikací dochází k enormnímu nárůstu aktivity na Cardanu. Začátkem minulého týdne byly na Cardanu realizovány transakce za cca 18 miliard dolarů během jednoho dne. Tím se ADA dostala na první místo mezi altcoiny a větším množstvím převodů se již mohl pochlubit pouze Bitcoin (BTC), který zaznamenal asi o 3,5 mld. $ více. Ethereum pak ve stejnou dobu zpracovalo jen asi polovinu převodů Cardana.

Je paradox, že k tomu došlo v době, kdy komunita Cardana stále čeká na spuštění první decentralizované burzy. Při spouštění decentralizovaných aplikací a rozvoji DeFi světa na složitějším modelu (tzv. eUTXO) ekosystému ADA má pomoct Plutus Application Backend (PAB). Toho se vývojáři údajně dočkají již začátkem prosince.

Vysoká aktivita na Cardanu souvisí s ISO decentralizované burzy SundaeSwap. Uživatelé ADA mohou delegovat staking na pooly projektu a místo obvyklých ADA odměn získat tokeny burzy. Konkrétně se hlasování o pool operátorech pro SundaeSwap tzv. Scoopers zapojili hodleři 1,6 miliardy mincí ADA. Samotné ISO pak začne současně se spuštěním DEx, což by mělo být již brzy.

První bitcoinové město

V prvním státě na světě, který povýšil Bitcoin na státní měnu, dochází k dalšímu milníku v souvislosti s kryptoměnou. Salvador se totiž rozhodl založit Bitcoin City. Prezident země Nayib Bukelei tak má na svědomí další mimořádně ambiciózní projekt. Zahájení má být financováno bitcoinovými dluhopisy za 1 mld. dolarů.

Město má být napojeno na geotermální energii, fungovat jako vzdělávací “epicentrum” o BTC a půjde navíc o daňový ráj. Podle zatím známých údajů zde bude nulová daň

z příjmů, nemovitostí i kapitálových výnosů a jediné, co zdejší obyvatelé budou muset vládě platit, je mírné 10% DPH.

S budováním města budou pomáhat také krypto byznysy. Těmi prvními jsou BlockStream, za kterým stojí Adam Back, a burza Bitfinex, která bude spravovat bitcoinové dluhopisy.

TIP: BlockFi zvyšuje úročení zůstatků u všech stablecoinů

Vzniká tbDEX – Bitcoin DEx

Minulý týdne jsme vás informovali, že se něco chystá na Bitcoinu. Zakladatel sociální sítě Twitter i platební společnosti Square pravděpodobně čekal na Taproot, aby podnítil vznik DeFi na blockchainu BTC. Nyní je to oficiální, blíží se spuštění první decentralizované burzy (DEx) na kryptoměně Bitcoin.

Za vývojem tbDEX oficiálně stojí společnost Square. Burza nebude mít žádný vlastní token, jako je UNI (Uniswap na Ethereum) či CAKE (PancakeSwap na Binance Smart Chain). Na rozdíl od nich však tbDEX vyhoví regulačním požadavkům tím, že zde bude povinné KYC. Burza navíc podle svého whitepaperu umožní sledování transakcí na platformě za účelem prevence nelegálních činností. 

,,Navrhujeme řešení, které se nespoléhá na žádnou federaci pro řízení oprávnění nebo přístupu k síti a ani nediktuje úroveň důvěry, která je mezi protistranami požadována. Neexistuje ani žádný governance token. Namísto toho protokol tbDEX umožňuje účastníkům vytvářet si důvěru přímo mezi sebou – vzájemně mezi sebou nebo se dobrovolně spolehnout na důvěryhodné třetí strany, které ručí za protistranu. Poplatek za transakce na platformě by určoval volný trh.”

V současné době probíhá diskuze s komunitou a není zatím jisté, v jaké formě bude tbDEX nakonec spuštěna.

 

Jak burza Binance plní požadavky regulátorů

Vzestup kryptoměn doprovází kolaps fiat měn. Půjdou na 200 bil. $, říká Raoul Pal

Rakušané budou platit 27,5procentní daň při každém prodeji kryptoměn

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *