Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Jak burza Binance plní požadavky regulátorů

Kryptoburzy bývají opatřeny přívlastkem neregulované, ale nějaká pravidla splňovat musí, zejména KYC. Regulace měly značný vliv na Binance a vedly k mnoha změnám.

Generální ředitel Binance Changpeng Zhao nedávno komentoval plán dodržování pravidel burzy a dosavadní přístup uživatelů ke Know Your Customer (KYC). Poskytování osobních dokladů a ověřování identity se 23. srpna 2021 stalo povinným pro všechny uživatele. Před tímto datem přitom pro nákupy i prodeje kryptoměn do poměrně vysoké měsíční částky nebylo prokazování totožnosti nutné.

KYC je běžná praxe používaná kryptoburzami a tradičními finančními institucemi, kterým zákony proti praní peněz nařizují provádět identifikace uživatelů.

TIP: Jak stakovat a vydělávat na burze Binance – platforma Earn

Šéf Binance nyní odhalil, že burza poté, co zavedla povinné “poznávání zákazníků” na základě požadavků regulačních orgánů, ztratila asi 3 % uživatelů. Dokonce i určitá část těch, kteří požadavku vyhověli, se oprávněně obává úniku citlivých informací. Přesto Zhao uvádí:

„Cítíme, že dodržování předpisů umožní, aby nás mohlo používat více uživatelů. […] Většina lidí se cítí pohodlněji při používání licencované burzy.”

Binance i její šéf se usilovně snaží vyhovět regulátorům. Pro budoucnost burzy jde o životně důležitý krok a údajně již nese své ovoce. Podle Zhaa se postoje orgánů citelně změnily ze skepse na určitou míru důvěry v legitimitu kryptoburzy. Ta navíc nově zakládá dceřiné společnosti a formální centrály v různých regionech po celém světě.

„Když jsme začínali, chtěli jsme přijmout decentralizované principy – žádná centrála, práce po celém světě, žádné hranice,“ shrnul Zhao a dodal: „Teď je zcela jasné, že k provozu centralizované burzy potřebujete centralizovanou strukturu právnické osoby za tím.”

 

Návod Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné

Vzestup kryptoměn doprovází kolaps fiat měn. Půjdou na 200 bil. $, říká Raoul Pal

Ron Wyden a Cynthia Lummis navrhují revizi krypto ustanovení právě schváleného zákona v USA

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *