Sobota, 2 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Vzestup kryptoměn doprovází kolaps fiat měn. Půjdou na 200 bil. $, říká Raoul Pal

Generální ředitel společnosti Real Vision Raoul Pal říká, že kolaps fiat měn by mohl do roku 2030 vyvolat téměř 100násobnou explozi kryptoaktiv.

Raoul Pal

Obvykle je Raoul Pal představován jako macro guru, ale přesnější by v současnosti bylo označení kryptoměnový býk. Pal je pověstný svými odvážnými predikcemi budoucího růstu hlavní kryptoměny i celého kryptotrhu. Věří v masivní nárůst ceny Etherea i dalších altcoinů v budoucnosti a od některých celosvětově slavných krypto býků se tak liší tím, že není Bitcoin

maximalista.

Kouzlo internetu bledne

Kryptoměnový stratég v nedávném rozhovoru přirovnává vzestup digitálních aktiv k internetu v 90. letech. Uvedl, že lidé přijímají digitální aktiva rychlejším tempem, než jakým se šířil internet.

„Internet rostl o 63 % ročně, pokud jde o počet uživatelů od roku 1990 do roku 2000. V roce 1997 měl internet 150 milionů uživatelů… Nejrychlejší růst ze všech technologií, jaké kdy svět viděl…

Takže tady jsme dnes v kryptoměnách, které jsou zde také kolem 10 let. V současnosti je zde 150 milionů uživatelů, ale síť roste o 113 % ročně. Takže je to dvojnásobná rychlost růstu oproti nejrychlejší technologii, jakou kdy svět viděl. Nikdy jsme nic takového neviděli.

Kolaps měn

Kryptotrh je třídou aktiv v aktuální tržní hodnotě asi 2,6 bil. dolarů. „Pokud se podíváme na další hlavní třídy aktiv po celém světě – akcie, dluhopisy, nemovitosti, pohybují se v rozmezí 150 – 300 bilionů USD,” uvádí Pal

Takže digitální aktiva, pokud budeme sledovat křivku přijetí, na kterou se díváme, dosáhnou do roku 2030 třídy aktiv ve výši 200 bilionů dolarů.“

Problém ostatních aktiv podle investičního stratéga je, že zpravidla nedokážou překonat tempo tvorby nových fiat peněz. Dokonce i prudce rostoucí nemovitosti nyní podle něj pouze odrážejí tisk ze strany centrálních bank, který podle Pala dosahuje asi 15 %.

Hodnota fiat měn se tak časem rozplyne a kryptoměny jsou jednou z mála věcí, která překonává rozvahu centrální banky,” dodává Pal.

TIP: Ethereum půjde nad 20 000 dolarů! Macro guru střílí od boku: Seriál TNT

Závěr

V pojetí trhu, které prezentuje ředitel společnosti Real Vision Raoul Pal, jsou v zásadě rozhodující dvě věci. Zaprvé je tu na pozadí inflace svět kryptoměn jako nově se rodící technologické odvětví srovnatelné s počátky internetu. Druhým faktorem je růst jejich ceny, který překonává ostatní aktiva, jejichž růst je často jen projekcí zvyšujících se zásob peněžních jednotek.

Pal vidí přímou úměru mezi rostoucí uživatelskou základnou kryptoměn a jejich cenou. Jednoduše čeká, že se do konce desetiletí kryptomarket rozroste na velikost jedné z hlavních tříd aktiv, což při dnešních cenách může znamenat až 100násobný růst, nemluvě o cenách za 10 let.

 

Disclaimer
KryptoHodler se zaměřuje informativní, vzdělávací a zpravodajský obsah z kryptosvěta. Neprodáváme žádné analýzy a nenabízíme finanční poradenství. Investice v kryptosvětě představují zvýšenou míru rizika, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

 

Objem obchodování s NFT v říjnu přesáhl 15 miliard dolarů

Bitcoin úspěšně prošel updatem Taproot! Přináší více soukromí: Zprávy týdne

Rakušané budou platit 27,5procentní daň při každém prodeji kryptoměn

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *