Ron Wyden a Cynthia Lummis navrhují revizi krypto ustanovení právě schváleného zákona v USA

daně, danění, daň, krypto, bitcoin, irs, usa, dolar, tax

Platnost Zákona o infrastruktuře (Infrastructure Bill) byla v úterý definitivně stvrzena podpisem prezidenta Bidena.

Americká vláda si od nového zákona slibuje přes 1,2 bil. dolarů navíc v rámci daňových příjmů do státního rozpočtu USA. Zákon nicméně obsahuje několik sporných bodů, které mohou mít negativní vliv na svět kryptoměn.

Jak už asi víte z dřívějších zpráv, jednou z problémových formulek v novém zákoně je definice tzv. brokera (makléře). Za něj může být nově považován například i vývojář sotvaru, těžař (PoW) nebo validátor (PoS), a pododobně. Problém je, že se na každou takovou osobu vztahují přísná pravidla o zjišťování totožnosti uživatelů transakcí (KYC).

Právě tento nejpalčivější bod řeší společný pozměňovací návrh senátorů Lummisové a Wydena. Účelem je revidovat problémovou definici pojmu broker v odstavci, který se týká digitálních aktiv tak, aby z definice byli jednoznačně vyloučeni všichni těžaři, validátoři, stakeři, ale i vývojáři blockchainového softwaru a tvůrci krypto peněženek.

TIP: Jak stakovat a vydělávat na burze Binance – platforma Earn

V tiskové zprávě Lumisové se uvádí, že by navrhovaná změna zajistila, „že pouze ti zprostředkovatelé digitálních aktiv, kteří mají skutečně přístup k podstatným informacím o zákaznících, budou povinni podávat zprávy IRS.“

Politička dále uvedla:

„Chceme-li udržet pozici Ameriky jako globálního finančního lídra, musíme inovace podporovat, ne je potlačovat. Jsem hrdá na to, že mohu představit tento dvoustranný návrh zákona, abychom zajistili, že náš daňový systém bude odrážet realitu digitálních aktiv a technologie distribuované účetní knihy.“

Advertisement

 

Co vám nikdo neřekne o Bitcoinu 2: Rady pro investory – Transparentně o KYC

Infrastructure Bill ohrožující kryptoměnové inovace v USA schválen: Zprávy týdne

Rakušané budou platit 27,5procentní daň při každém prodeji kryptoměn

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.