Středa, 27 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Infrastructure Bill ohrožující kryptoměnové inovace v USA schválen: Zprávy týdne

Dnes ráno Bitcoin a kryptotrh roste a vy si jistě užíváte pohled na zelená čísla, třeba při ranní kávě. Bitcoin roste, ale v USA prošel legislativním schvalováním zákon Infrastructure Bill, který může ohrozit kryptoprůmysl v zemi. Začínají pondělní Zprávy týdne na českém hodlerském webu KryptoHodler.cz.

Salvador díky Bitcoinu staví školy

Středoamerický Salvador je v současnosti kolébkou Bitcoinu a zřejmě nejvíc crypto-friendly stát na světě. Místní vláda schválila BTC jako státní měnu, využila sopečnou energii k těžbě BTC a nyní spouští další bitcoinový projekt. Salvador použije přebytek ze svého účtu Bitcoin Trust, aby vystavěl 20 škol.

Školy budou stát díky ziskům z Bitcoinu a podpoří vzdělání místních v oblasti kryptoměn. Prezident Bukele navíc ujistil občany, že se tento nový projekt, který je součástí širšího programu My New School počítajícího s výstavbou celkem 400 škol, nedotkne žádných salvadorských daní. Kromě toho Salvador již začátkem minulého měsíce oznámil, že postaví z bitcoinových zisků největší veterinární kliniku v zemi.

Infrastructure Bill prošel sněmovnou USA

Americká vláda ve sněmovně reprezentantů dokončila schvalovací proces pro komplexní přes 2700 stránkový dokument – Infrastructure Bill (Zákon o infrastruktuře). Zákon je tak připraven k podpisu prezidenta Joe Bidena a pokud ho podepíše, což se s největší pravděpodobností stane, měl by z vybraných daní přinést do státního rozpočtu USA až 1,2 bilionu dolarů. 28 miliard USD by do něj přitom mělo natéct z kryptosektoru.

Kryptokomunita a její zástupci, včetně něterých senátorů, od začátku varují, že zákon v této podobě může mít pro rozvoj kryptoměnového průmyslu v USA fatální důsledky. Infrastructure Bill počítá s povinností brokera, předávat vládě formuláže s identifikací svých “zákazníků”. Problematická je právě definice “brokera”, kterým se nově stává nejen burza, ale v závislosti na výkladu i každý těžař, validátor, vývojář, který vyvinul nějakou decentralizovanou aplikaci, atd.

Začíná se hovořit o tvrdých trestech za nedodržení, což může vést k hromadnému útěku kryptoprůmyslu z USA do Kanady, Evropy a dalších míst. Namísto vyšších daní se tak Spojené státy mohou dočkat toho, že jim utečou nadaní vývojáři a krypto společnosti do zahraničí.

Dalším bodem, který ovlivní kryptokomunitu v USA, je úprava povinnosti nahlášení údajů o odesílateli, kterou má příjemce plateb přesahujících 10 000 USD. Nově se podle znění, které upravuje dodatek “přilepený” na Infrastructure Bill, tato povinnost má vztahovat kromě hotovosti a bankovních převodů také na každou takovou transakci provedenou pomocí kryptoměny.

TIP: MicroStrategy přidala ve třetím čtvrtletí do svých držeb téměř 9 000 bitcoinů

SEC pod tlakem kongresmanů ohledně ETF

Dva kongresmani USA tlačí na předsedu SEC Garryho Genslera, aby schválil spotové ETF na Bitcoin. Tlak přichází v době, kdy SEC bude rohodovat o žádosti VanEck, o které musí rohodnout do 14. listopadu tohoto roku a žádost již nelze odložit. Zákonodárci Tom Emmer a Darren Soto v otevřeném dopise, který zveřejnili ve středu, uvádějí:

„Minulý měsíc Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) povolila obchodování se dvěma bitcoinovými futures ETF, které poskytují expozici vůči bitcoinovým futures obchodovaným na CME. I když je to krok vpřed pro miliony Američanů, kteří požadují přístup k jednouchému způsobu investování do Bitcoinu, je tento způsob investování mnohem volatilnější než spotové bitcoinové ETF a může investorům ukládat podstatně vyšší poplatky v důsledku prémie, za kterou se futures na bitcoiny obvykle obchodují, jakož i nákladů na rolování futures kontraktů každý měsíc.

Ptáme se proč, pokud vám vyhovuje povolit obchodování s ETF na základě derivatových smluv, není stejné nebo pohodlnější povolit i obchodování s ETF na základě spotových bitcoinů? Bitcoinové spotové ETF jsou založeny přímo na aktivech, což ve své podstatě poskytuje investorům větší ochranu.“

 

XRP nastaveno na masivní průlom ceny! Credible Crypto je bullish: Seriál TNT

Americká SEC pro 4 žádosti o bitcoinové ETF prodloužila lhůtu na rozhodování

Americká SEC pro 4 žádosti o bitcoinové ETF prodloužila lhůtu na rozhodování

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *