MicroStrategy přidala ve třetím čtvrtletí do svých držeb téměř 9 000 bitcoinů

Michael Saylor, Microstrategy

Tržní kapitalizace společnosti MicroStrategy činí něco okolo 7,4 miliard dolarů. V držení společnosti je Bitcoin v hodnotě cca 7 miliard USD.

MicroStrategy (Nasdaq: MSTR) je softwarová společnost pro obchodní zpravodajství, která ve své rozvaze drží tolik bitcoinů, že se stala bezmála jeho ekvivalentem na trzích. Společnost je největším hodlerem BTC v řadách veřejně obchodovaných akciových společností. Ve třetím čtvrtletí přidala do svých držeb téměř 9 tisíc bitcoinů. Celkový počet BTC v aktivech firmy tak dosáhl 114 042 mincí.

Společnost uvedla, že šlo o financování nákupů kryptoměny pomocí úspěšných nabídek cenných papírů. Nyní MicroStrategy říká, že „bude nadále vyhodnocovat příležitosti k získání dodatečného kapitálu pro realizaci naší bitcoinové strategie.“

Generální ředitel Michael Saylor řekl na konferenčním hovoru MicroStrategy o výdělcích, že společnost je odhodlána nakupovat bitcoiny a neplánuje je prodávat. Saylor označil Bitcoin za skvělou dlouhodobou investici pro akcionáře.
Co se týče posledního období, CEO to vidí jako extrémně dramatický vývoj, který kromě prudkých růstů a pádů přinesl:
  • větší institucionální přijetí,
    Advertisement
  • pokračující diskuze o regulaci a
  • odfajfkování ETF spojeného s bitcoiny.

Saylor dodal, že zde existuje „hluboká dynamika, která mění hru s velkými technologickými giganty a bitcoiny.“ Příkladem jsou je Cash App od Square a možnost BTC tipu (příspěvku) na Twitteru.

 

Disney uvede digitální sběratelské předměty NFT na VeVe

Krypto investor proměnil 8 000 $ na 5,7 miliardy $ – největší obchod všech dob?

Tesla naznačuje, že chce obnovit platby v bitcoinech – společnost informovala SEC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.