Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin se škrábe na nová cenová historická maxima: Kryptozprávy

Nejhodnotnější kryptoměna po více než 6 měsících dosáhla nového historického maxima a další kryptozprávy.

Bitcoin hledá nová cenová maxima

Naposledy se v médiích hovořilo o ATH v polovině dubna tohoto roku. Tehdy Bitcoin vytvořil dosavadní historická maxima na ceně cca 64 800 – 65 000 USD, v závislosti na výběru burzy. Nyní, přibližně půl roku poté, se hlavní kryptoměna vymanila ze zhruba 60% korekce a dosáhla svého nového vrcholu.

20. 10. 2021 BTC zaznamenal růst na hodnotu přibližně 67 tisíc dolarů, čímž zcela pokořil předchozí ATH a naznačil možný průnik k hledání nového historického maxima. Fáze price discovery byla přerušena korekcí, přičemž v době vydání Kryptozpráv se cena hlavní kryptoměny pohybuje kolem 62 500 USD.

Růst Bitcoinu od začátku minulého měsíce dosáhl více než 50 % a byl podpořen několika fundamenty. Šéf FEDu vyloučil úsilí centrální banky o jeho zákaz a podobně se vyjádřil také předseda SEC Gary Gensler. Dalším faktorem posilujícím Bitcoin pak zůstává mimo jiné také přetrvávající sentiment vnímání Bitcoinu jako útočiště v dobách zvýšené inflace. Růstu cen přitom nahrává jednak nezastavitelný “tisk” peněz na jedné straně, ale také výpadky v dodávkách různých surovin, které spotřebitelé pocítili po lockdownech, ať už jde o dřevo, stavební materiály nebo zeleninu, dále čipy a v neposlední řadě nebezpečný nárůst cen energií…

V USA schválili Bitcoin futures ETF

Spojené státy se dočkaly historicky prvního ETF fondu na Bitcoin. 19. října 2021 se začalo poprvé obchodovat nové Bitcoin Futures ETF s tickerem „BITO“ poté, co SEC udělila povolení společnosti ProShares. Debut „BITO“ se dokonce stal druhým nejúspěšnějším v historii amerických trhů. O den později pak SEC potvrdila, že udělila povolení k druhému Bitcoin Futures ETF od firmy VanEck. Také tato zpráva patří k událostem, které podporovaly růst Bitcoinu na nová maxima.

,,Rok 2021 zůstane v paměti jako rok dosažení významného milníku,“ řekl ohledně Bitcoin Futures ETF generální ředitel firmy ProShares Michael Sapir. Produkt by měl oslovit méně zkušené kryptoinvestory, kteří by rádi investovali do BTC, ale obávají se prostředí kryptoburz s řadou hacků v minulosti, případně ukládání privátních klíčů a nebo by rádi využili možností daňové optimalizace, kterou nabízejí akcie.

Jelikož se však jedná pouze o Bitcoin Futures ETF, fond není podložen reálnými bitcoiny, ale pouze následuje jejich cenu. Na spotové BTC ETF podložené právými bitcoiny se tak v USA nadále jen čeká.

New York se stal kolébkou těžby BTC

Tento rok dosud nebyl jen rokem přijetí kryptoměn, v čele s Bitcoinem, ale také rokem jeho odmítnutí. Pravidelní čtenáři Hodlera či jiných zpráv mají přehled o všech významných milnících, včetně ustanovení Bitcoinu státní měnou, ale i tvrdému zákazu kryptotransakcí v Číně, kterému předcházelo “vyhoštění” těžařů. Těžba Bitcoinu z toho paradoxně profitovala, když se míra hashrate rovnoměrněji rozprostřela po celém světě. Zatímco do nedávna byla většina výpočetního výkonu BTC sítě koncentrovaná v Číně, nyní je kolébkou těžby New York.

Velká část těžařů si chrání své soukromí a svou polohu, přesto se však finanční a poradenské společnosti Foundry USA údajně podařilo zjistit, že téměř 20 % bitcoinové hashrate pochází právě z New Yorku. Z průzkumu navíc plyne, že většina států na vrcholu statistik je známá jako epicentra obnovitelné energie, jako jsou vodní elektrárny. Nic Carter, spoluzakladatel Castle Island Ventures, k tomu uvedl:

„Těžba BTC ve státě New York má tak nízkou intenzitu CO2, že její zákaz by byl ve skutečnosti škodlivější pro životní prostředí. Pokud by New York zakázal bitcoiny, pravděpodobně by to celkově zvýšilo uhlíkovou stopu bitcoinové sítě. Byl by to úplný opak toho, co chtěli.“

 

Top3 úspěšné strategie na kryptotrhu: Naučte se investovat jako profík!

Rok 2140: Kolik by mohl stát Bitcoin, až se vytěží do poslední mince?

Naučte se zkoumat argumenty bez ohledu na to, jestli se vám hodí do krámu

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *