Peter Schiff komentoval hyperinflační tweet šéfa Twitteru a nazval Bitcoin „imaginární přítel”

bitcoin, btc, fantasy, sci-fi, temný

Jeden z nejznámějších kritiků Bitcoinu Peter Schiff opět kritizoval digitální zlato. Komentoval také nedávný tweet Jacka Dorseyho a říká, že Bitcoin je jen „imaginární přítel.”

Schiff je známý jako rozdmýchávač sporů mezi příznivci zlata a Bitcoinu a věčný kritik digitální měny. Ve své nejnovější kritice Bitcoinu Schiff reagoval na tweet Jacka Dorseyho o možném brzkém příchodu hyperinflace. Ta podle sobotního varování generálního ředitele Twitteru může hrozit USA a dopadnout také na zbytek světa jako důsledek neustálého “tisku” peněz.

„Hyperinflace všechno změní. Děje se to,” uvedl Dorsey.

Dorsey je známý jako příznivec Bitcoinu a stejně jako mnozí jiní vnímá hlavní kryptoměnu jako protiinflační útočiště. To se nelíbilo Schiffovi. Lidé by podle něj neměli hledat záchranu v Bitcoinu, protože to není skutečné aktivum. Místo toho Schiff radí vlastnit reálná aktiva, jako je zlato.

Schiff pak poznamenal, že kryptoměna je pouhé „vymyšlené aktivum – dospělá verze imaginárního kamaráda.[…] Někdy mají děti imaginární přátele. Je to stejný koncept, pouze u dospělých,”

Advertisement
uvedl.

Shiff také kritizoval nedávné schválení Bitcoin Futures ETF a vyzval americkou komisi pro cenné papíry, aby své schválení zrušila. Fakt, že se jedná o fond podložený pouze futures kontrakty na Bitcoin, okomentoval: „Místo toho, abyste nevlastnili nic, vlastníte futures kontrakt, který sází na nic.“

 

Bitcoin se škrábe na nová cenová historická maxima: Kryptozprávy

Bitcoin roste o 10 %, ale altcoiny vyčkávají a dominance tak stoupá

Osobnosti kryptosvěta: Kdo je Andreas Antonopoulos

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.