13 nových kryptoměn přichází denně během posledních 12 měsíců

výtah, schody, přichází, šedý, architektura

Na kryptotrhu vzniká obrovské množství nových kryptoměn. Za posledních 12 měsíců jejich počet rostl vysokým tempem asi 13 nových projektů denně.

13 nových kryptoměn denně míří na trh

Data vyhodnocená simulátorem obchodování s kryptoměnami Crypto Parrot naznačují, že mezi zářím 2020 a zářím 2021 bylo denně vytvořeno asi 13 nových digitálních měn. Celkově tak bylo během tohoto období spuštěno 4 908 nových kryptoměn, čímž se celkový počet coinů a tokenů zvýšil na 12 046.

Počet kryptoměn je odvozen z databáze CoinMarketCap.com (CMC), kde nejsou zalistovány úplně všechny projekty, takže skutečné číslo bude ještě vyšší. Výzkum těchto dat ukazuje, že procentuálně tempo růstu počtu kryptoměn dramaticky klesá, zatímco v absolutním vyjádření mírně roste. Za posledních 12 měsíců počet nových kryptoměn vzrostl o 68,75 % oproti 7 138 projektům ze září 2020.

Ve srovnání s tím od září 2019 do září 2020 počet kryptoměn zalistovaných na CMC vzrostl o 146,98 %, a to z 2 890 na 7 138. Předchozí období tedy pomohlo spatřit obrazovky trhu 4 248 novým projektům, což je o 660 kryptoměn méně v porovnání s obdobím 12 měsíců mezi zářím 2020 a zářím 2021.

Byl to pouze Bitcoin!

Růst počtu kryptoměn je pozoruhodný a alarmující zároveň. To platí o to víc, vezmeme li do úvahy, že asi před 10 lety zde byl pouze Bitcoin. Vznik nových coinů a tokenů se v roce 2017 zrychlil uprostřed šílenství v počátečních nabídkách mincí (ICO). Stejné prostředí však bylo za posledních 12 měsíců zopakováno uprostřed boomu decentralizovaných financí. Většina projektů DeFi využívala ke spuštění svých mincí kryptoměnové smart kontraktové platformy, jako je Ethereum. 

Stojí za zmínku, že mnohé z nových kryptoměn nemají v úmyslu pozitivně přispět do tohoto sektoru. Kvalitní a unikátní projekty jsou často pověstnou jehlou v kupce odpadu, replik a vyloženého scamu. Řada projektů se později ukáže být podvodem, přičemž není výjimkou, že je jejich vznik provázen spoustou fanfár.

Advertisement

Celkově vznik 13 nových kryptoměn denně nelze považovat za měřítko úspěchu či dospělosti kryptorhu. Je to bohužel příznak nutnosti přicházejících regulací a kryptoměnovému odvětví nezbývá, než usilovat o to, aby přišly rozumné regulace, které budou reflektovat skutečné problémy a potřeby tohoto trhu a nebudou se snažit jej zničit a investory poškodit.

Známe závěry studie o spotřebě energie Bitcoinu od společnosti NYDIG

Rok 2140: Kolik by mohl stát Bitcoin, až se vytěží do poslední mince?

Naučte se zkoumat argumenty bez ohledu na to, jestli se vám hodí do krámu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.