Krypto investor proměnil 8 000 $ na 5,7 miliardy $ – největší obchod všech dob?

Hádejte, který altcoin si koupil. Spoiler alert: nejedná se o Bitcoin. U jednoho z prvních investorů, který nakoupil Shiba Inu, se jeho investice ve výši 8 000 USD rozrostla na více než 5 miliard USD.

Neskutečný obchod má háček

Mohlo by se jednat o největší investici všech dob a investor, který takto pořídil Shiba Inu, by mohl být dost možná nejúspěšnějším investorem na světě. Zhruba před 400 dny, v srpnu 2020, jednotlivec koupil Shiba Inu v hodnotě asi 8 000 dolarů. Šlo o nový altcoin a jeho hodnota od té doby raketově vzrostla.

Považme, že krypto investor proměnil nákup v hodnotě 8 000 USD na více než 5 000 000 000 USD za něco málo přes pouhý jeden rok. Mezitím se za posledních 13 – 14 měsíců hodnota peněženky tohoto investora znásobila 712 500násobkem jeho původní investice a nyní má hodnotu 5 712 184 031,11 $. Není to šílené?

Toto ultimátní zhodnocení se však nutně nemusí dočkat šťastného konce. Peněženka byla posledních 200 dní neaktivní. To může znamenat, že:

  1. Investor je přesvědčen o pokračující růstu Shiba Inu natolik, že se rozhodl pokračovat v jízdě.
  2. Má více dalších peněženek, a proto začal inkasovat zisky zde (že by?).
  3. Ztratil své heslo, privátní klíč, nebo seed k peněžence a nemá tedy přístup ke svým ziskům.
  4. Je mrtvý.

Shiba Inu

KryptoVláďo, nevím, jak budeš nyní odškodňovat oběti tvé rady „nekupujte pejsky,” ale tohle se neukázalo jako ta nejoptimálnější rada. Náš investor však porušil i další rady. Své tokeny SHIB totiž drží celou dobu na peněžence Coinbase.

I pokud není mrtvý, může se jeho inkasování zisků značně zkomplikovat a protáhnout. Coinbase, na které se údajně nachází jeho peněženka, má limit pro výběr 50 000 $ za den. Vybrat více než 5 miliard dolarů by tak trvalo 114 000 dní, jinak řečeno 312 let.

..Když Dogecoin začal nabírat na obrátkách, v srpnu 2020 anonymní osoba nebo osoby známé jako „Ryoshi“ vytvořili Shiba Inu.

Advertisement
Shiba Inu je plemeno psa, které je vyobrazeno na symbolu dogecoinu. Ten původně vznikl v roce 2013 jako měna inspirovaná memy, která si dělala legraci z lidí, kteří neustále mluvili o Bitcoinu, potažmo z šíleného zhodnocení kryptoměn jako takových.

Tip: Američané, kteří vložili první stimulační šek 1 200 USD do Dogecoinu, by měli v květnu téměř 400 tisíc dolarů!

Závěr

Celá věc okolo Dogecoinu a Shiba Inu začala primárně jako vtip a vtipem zůstává. Protože je decentralizovaná a stala se tak velkou, má však nyní legitimní hodnotu. Růst SHIB nezastavil ani Elon Musk, který nedávno na otázku, kolik jich vlastní, odpověděl „žádné.”

Miliardář podporoval Dogecoin, protože se bavil vtipem, že mince, která je původně spuštěná jako žert a neuznávaná žádným velkým hráčem či příliš informovaným investorem, by nakonec mohla stát na vrcholu stupínku vítězů. Mimochodem, buďte opatrní, protože korekce na Shiba Inu z vás miliardáře udělat nemusí.

 

Mastercard spouští novou řadu krypto debetních a kreditních karet ve spolupráci s Bakkt

Tesla naznačuje, že chce obnovit platby v bitcoinech – společnost informovala SEC

Bitcoin se škrábe na nová cenová historická maxima: Kryptozprávy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.