Kdo vložil první stimulační šek 1 200 USD do Dogecoinu, dnes by měl téměř 400 tisíc dolarů díky memecoinu!

doge, dogecoin, skrblík, DOGECOINUzlato, meme, memecoin

Američanům v souvislosti s koronavirovou pandemií a souvisejícími ekonomickými problémy přistály do kapes stimulační šeky poprvé v dubnu 2020. Kdo tyto peníze vložil do Dogecoinu (DOGE), tak mohl vydělat zhruba 400 tisíc dolarů.

První stimulační šek v USA

Za vlády předchozího prezidenta Trumpa byly Američanům rozdány první covidové stimulační šeky, které občané USA dostali v polovině dubna. Stimulační šeky ve výši 1 200 dolarů měly za úkol pomoct milionům Američanů na začátku loňského roku vyjít s penězi a měly rozproudit ekonomiku.

Když byly rozeslány, zdálo se, že jen velmi malá část lidí použila helikoptérové peníze k investici do Bitcoinu. Přesto vznikl účet na Twitteru Bitcoinstimuls, který sleduje, jakou hodnotu by měla 1200dolarová investice nyní, resp. jak se mění v průběhu času.

Podle updatu zveřejněného stránkou 2. května 2021 by bitcoiny nakoupené za tuto částku v době rozdávání stimulačních šeků měly nyní hodnotu 10 211 USD (+751 %). To však stále nic není v porovnání s tím, kolik by nyní činila stejná investice do Dogecoinu (DOGE).

TIP: Katastrofa! Co kdyby Američané použili druhou vlnu stimulů k nákupu Bitcoinu?

Téměř půl milionu USD v Dogecoinu!?!

O Dogecoinu se poslední dobou v některých kryptoměnových skupinách nemluví moc hezky. Ano, DOGE není technologický projekt, nemůžete od něj čekat raketový vývoj a neslyšíme o něm často v souvislosti s nějakou převratnou novinkou nebo spoluprací. Neslibuje update na PoS jako Ethereum, neslibuje nám spuštění smart kontraktů jako Cardano a nečeká ani na zvýšení soukromí jako Litecoin. Dogecoin si jednou za čas přidá updaty ze svých “testnetů” LTC a BTC (very uvozovky, much joke), a pak zase dlouho na vývoji spí.

Hypotetická investice do memecoinu v hodnotě 1200 $ po prvních stimulačních šecích zaslaných vládou USA v polovině dubna 2020 by měla zhruba o rok později hodnotu až téměř půl milionu dolarů. Mince se v polovině dubna 2020 obchodovala na ceně kolem 0,0019 USD. To znamená, že za pouhých 1 200 USD byste si koupili něco přes 630 000 jednotek kryptoměny DOGE. Při aktuálním kurzu v době přípravy článku, který je cca 0,611 USD, by váš memecoin nyní stál přes 385 tisíc dolarů, což je něco přes 8,25 mil. Kč. Pokud jste to však netrefili, tak nezoufejte, tohle předvídal opravdu jen málokdo.

Závěr

Dogecoin je vtipnější než Bitcoin SV, rychlejší než Litecoin a nyní již dokonce i větší než XRP a dalších 9 600 kryptoměn na marketu

Advertisement
(dle CMC). Je samozřejmě otázkou, jak dlouho se takto vysoko udrží, a doba, kdy do něj bylo nejlepší investovat, je logicky daleko za námi. Přesto možná někomu z vás udělal radost hned dvakrát, když přinesl trochu kýženého humoru do někdy šedivého světa diskuzí v kryptoměnových skupinách a mohl své hodlery odměnit raketovou pumpou bezmála “to the moon”.

Nebuďme tedy na memecoin přehnaně tvrdí, protože si to možná ani nezaslouží. Dogecoin od začátku vznikl jako vtip, ale na co možná doopravdy poukazoval, je Litecoin, Bitcoin Cash a další klony Bitcoinu, které to zřejmě myslí vážně. A co vy, berete si na všechny tyto projekty stejný metr, nebo měříte podle dvojích měřítek? Jedno je bezmála jisté, stejně jako kačer Skrbík nikdy nevymění svůj první desetník, tak ani Bitcoin nenahradí žádný z jeho klonů, i kdyby se leskl dvakrát tolik.

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

60minutový 51% útok na Dogecoin? – 3. nejnákladnější ze všech kryptoměn!

WallStreetBets mánie přešla na Dogecoin: DOGE v lednu roste 1000%! Půjde až na 1 dolar?

První test privacy technologie CoinSwap na BTC; GrayScale nakupuje ETH; Dogecoin oslavil 7 let: Zprávy z coinů

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.