Úterý, 23 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Hackeři napadli Trumpa – týden před volbami kryptozločinci hackli a znesvětili jeden z webů kampaně

Do prezidentských voleb v USA zbývá necelý týden a na trzích panuje napjatá situace. Investoři čekají, jakým způsobem se výsledek voleb podepíše na akciových indexech. Zatímco kandidáti bojují o přízeň voličů, jeden z webů, na kterých probíhá volební kampaň Donalda Trumpa, byl kompromitován kryptozločinci.

Hackeři napadli Trumpa

Web kampaně prezidenta Trumpa byl v úterý odpoledne krátce a částečně hacknut. Části stránky donaldjtrump.com převzali neznámí útočníci a nahradili je žádost o dary v kryptoměně Monero (XMR) a fake zprávou FBI „Tato stránka byla zabavena.“

Na účet prezidenta USA Trumpa hackeři na jeho vlastním webu zveřejnili vážná obvinění a odkazy na „přísně utajované” diskreditující informace. Lidé měli v podstatě hlasovat o tom, zda tato data mají být zveřejněna. Za tímto účelem měli posílat částky do jedné ze dvou Monero peněženek.

Původce koronaviru

Útočníci, kterým se podařilo úspěšně hacknout web prezidenta USA Trumpa, dále naznačují, že je nějak spojen s koronavirovou pandemií. V podstatě říkají, že mají důkazy, že má Trumpova administrativa prsty v původu nemoci a „svět již má dost fake news, které denně šíří prezident…”

Podle ředitele Trumpovy komunikační kampaně Tima Murtaugha, který útok potvrdil, hacknutý web neobsahoval žádná citlivá data. V úterý na svém Twitteru uvedl:

„Dnes večer byl web kampaně Trumpa znetvořený a ve spolupráci s orgány činnými v trestním řízení vyšetřujeme zdroj útoku. Nedošlo k vystavení nebezpečí citlivých údajů, protože žádné z nich ve skutečnosti na webu uloženy nejsou. Web byl obnoven.”

TIP: Pozor podvod! 🚨 Dostali jste e-mail od Ledgeru? Na nic neklikejte, je to phishing!

Závěr

Žádné důkazy zatím nenasvědčují tomu, že by byla zpráva hackerů něčím víc, než pomluvou, ani že by měli uvedené utajované informace. Web prezidenta USA Trumpa se rychle vrátil do normálu a falešná zpráva FBI byla odstraněna. Tato událost opět upozornila na fakt, že kryptosvět oplývá hackery a přitahuje zřejmě ty nejnebezpečnější kyberzločince v celém online prostoru. Bitcoin a celý svět kryptoměn sice získává stále větší pozornost a oblibu zvučných jmen z Wall Street, ale stále má i svou stinnou stránku.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *