Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Katastrofa! Co kdyby Američané použili druhou vlnu stimulů k nákupu Bitcoinu?

Hypotetickou situací případného použití druhé vlny vládních stimulů k nákupu BTC se zabýval Jason Deane, spisovatel a analytik finanční poradenské firmy Quantum Economics. „Katastrofa,” uvedl.

Vládní stimuly

Stimulační šeky ve výši 1 200 dolarů měly za úkol pomoct milionům Američanů na začátku letošního roku vyjít s penězi. Když byly rozeslány, zdálo se, že malá část lidí použila helikoptérové peníze k investici do Bitcoinu. Vznikl účet na Twitteru Bitcoinstimuls, který sleduje, jakou hodnotu by měla 1200dolarová investice nyní, resp. jak se mění.

Jak upozornil Forbes, debata o druhém kole vládních stimulů mezi dvěma stranami, které se střídají ve vládě USA, právě probíhá. Prominentní bitcoinový analytik zkoumal, co by se stalo, kdyby lidé hromadně investovali své stimulační šeky do bitcoinů. Výsledek? Katastrofa!

„Byla by to katastrofa”

„Závěrem je, že Bitcoin prostě na něco takového není připravený,“ napsal Jason Deane. S tím by zřejmě souhlasila většina influencerů, youtuberů a dalších kryptonadšenců, kteří jsou tu již nějaký ten pátek. Shodují se totiž většinou na tom, že Bitcoin ještě není připravený na to, aby ho lidé masivně použili na úrovni mainstreamu.

Má problémy, jako je nedostatečná škálovatelnost, jejihž vyřešení si vyžádá čas. Tomu nasvědčuje teoretická studie, která uvádí, že by byla katastrofa, kdyby se miliony Američanů rozhodly dát budoucí stimulační šeky do bitcoinů.

„Síť [Bitcoinu] je nejbezpečnější na světě, ale zdaleka není připravena zvládnout transakční úroveň, která by byla nutná pro správné fungování v globálním měřítku, a příliš málo lidí ji v současné době používá a pracuje s ní.“

Kolik lidí používá Bitcoin?

Množství transakcí, které je bitcoinová síť schopna zpracovat, vystačí pro všech 45 milionů uživatelů z celého světa, kteří BTC dle Blockchain.com v roce 2020 využívají. Ačkoli síť zvládla meziroční nárůst o 45 %, Deane varoval, že pokud by došlo k náhlému přílivu nových uživatelů ve velmi velkém měřítku, bitcoinová síť by se zasekla.

Uvedl, že by hromadný nákup BTC výrazně přesahující základní inrastrukturu byla katastrofa nejen pro Bitcoin, ale i pro všechny další kryptoměny. Jedná se o hypotetický scénář, přičemž nic nenasvědčuje tomu, že by se měl naplnit.

Závěr

Prudký příliv neúměrně velkého množství investorů v krátkém čase by byla „katastrofa nejen pro ekonomiky, ale i pro bitcoiny a všechny kryptoměny.“ To napsal prominentní analytik Jason Deane s tím, že globální přijetí Bitcoinu v nadcházejících letech „je reálnou možností.“ „Nakonec bude vynikajícím úložištěm hodnoty a globální měnou,“ uvedl.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *