Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Roger Ver bude bojovat o značku Bitcoin Cash – 15. listopadu čeká BCH hard fork

Spory v komunitě kryptoměny Bitcoin Cash (BCH) mohou vést k rozdělení sítě. Předmětem je plánovaná aktualizace. Hlavní vývojář Bitcoin ABC, Amaury Séchet (@deadalnix), uskuteční 15. listopadu 2020 hard fork Bitcoin Cash. Roger Ver je proti.

Udrží si Ver BCH?

V posledních týdnech vyeskalovaly neshody v komunitě Bitcoin Cash. Spory vyvrcholily hrozbou rozvětvení sítě během plánovaného forku. Roger Ver na svém Twitteru zveřejnil zprávu, že vývojář Amaury Séchet uskuteční 15. listopadu 2020 hard fork. Bitcoin Cash podle něj čeká rozvětvení. Uvedl:

„Bitcoin ABC a @deadalnix oznámili, že se 15. listopadu vzdalují od #BitcoinCash . Přejeme jim hodně štěstí s jejich novými mincemi a děkujeme za bezplatný airdrop všem držitelům BCH.”

Problém je, že druhá strana žádné oznámení nevydala a zpochybňuje, že by bylo jisté, že si Roger Ver skutečně udrží značku Bitcoin Cash a symbol tickeru „BCH“. Ve skutečnosti si totiž tyto značky nárokují sami vývojáři z týmu Bitcoin ABC kolem Amaury Sécheta. Vzkazují, že se nevzdají bez boje s tím, že Roger proti nim ze strachu šíří nepravdy.

Válka pokračuje

Hašteření pánů, kteří jsou známí tím, že svůj fork Bitcoinu považují za “pravý Bitcoin” zřejmě neskončilo. Začíná být stále jasnější, že zatímco Bitcoin je jen jeden, “pravých Bitcoinů” je hned několik. Ať už Bitcoin SV Craiga “Faketoshiho” Wrighta, nebo Bitcoin Cash, za kterým dosud nejvýrazněji stojí Roger Ver, vždy šlo o to, uzurpovat si pro svůj projekt slávu legendární digitální hotovosti, známé jako Bitcoin.

Sovětský styl?

Někteří pozorovatelé se nyní trochu ironicky domnívají, že se nyní spor přesune na to, který z listopadových forků bude “pravý Bitcoin Cash”. Příčinou obnoveného rozdělení komunity BCH je návrh aktualizace, která ma integrovat nové „Coinbase pravidlo.“

Jde o to, že 8 % nově vytěženého BCH má být po aktualizaci automaticky přesměrováváno na vývojáře Bitcoin ABC za účelem financování vývoje protokolu. S touto těžební “daní” však zásadně nesouhlasí nejslavnější evangelista Roger Ver s tím, že je to pro něj nepřijatelné. Uvedl, že přesměrování části blokové odměny BCH na výplatu jedinému vývojovému týmu je splněním snu centrálního plánovače v sovětském stylu.

Závěr

Pokud by se vývojáři stojící za implementací Bitcoin Unlimited připojili k táboru Rogera Vera, který stojí za klientem BCHN, tak by Ver získal těsnou cca 55% většinu. Tím by většina odmítla listopadový update a Roger by si zachoval značku Bitcoin Cash.

Aktuální rozložení nodů BCH (zdroj: Cash.coin.dance/nodes/share)

K dalšímu rozštěpení sítě BCH má dojít přesně 2 roky poté, co 15. listopadu 2018 vznikl Bitcoin SV. Tehdejší rozštěpení BCH citelně oslabilo a není vyloučeno, že nyní Bitcoin Cash vypadne z první desítky v případě, že skutečně dojde k rozvětvení sítě.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *