Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin Cash (BCH) by mohl mít 12,5% daň z těžby – a to již v květnu!

Objevil se návrh, že by těžaři BCH mohli začít platit 12,5 % ze svých těžebních odměn jako daň , která se následně použije na rozvoj.

Poplatek pro těžaře BCH?

V souladu s návrhem souboru těžařských fondů, které řídí velkou část BCH, by u této kryptoměny mohla být zavedena určitá daň z těžby. Respektive nebude to daň v pravém slova smyslu, ale spíše povinný poplatek do fondu BCH. V případě schválení by odvod činil 12,5 % z těžebních odměn.

Podle Jiang Zhuoera, generálního ředitele společnosti BTC.TOP, budou finanční prostředky, o nichž se očekává, že získají z daní, přesunuty do rozvojové firmy v Hongkongu. Ta by je měla následně používat na rozvoj BCH. Zhuoer uvádí, že jedním z hlavních důvodů je to, že vývojáři nemohou pracovat zdarma a dobrovolné dary nemusí stačit.

Dárci navíc ovlivňují práci vývojářů, což může mít negativní vliv na projekt. Nicméně samotný poplatek může mít neblahý vliv na těžbu i na kryptoměnu BCH celkově. Těžaři by například mohli hromadně odejít těžit něco, co se jim vyplatí víc, např Bitcoin, což by by mohlo v konečném důsledku ohrozit bezpečnost sítě, pokud by jich odešlo příliš mnoho.

Zastánci daně

Návrh nebude lehké prosadit. Mezi zastánce patří Jian Zhuoer z BTC.Top, Jihan Wu z Antpoolu a BTC.com, Haipo Yang z ViaBTC a Roger Ver z Bitcoin.com. Ti očekávají, že se díky rychlému rozvoji před dalším býčím trhem Bitcoin Cash posune v páru s Bitcoinem dál.

„Přestože hlavním příjemcem tohoto plánu je ekosystém Bitcoin Cash, mohou mít někteří ve společenství k tomuto plánu výhrady nebo námitky, protože je poněkud bezprecedentní a představuje odklon od tradice. Ale podmínky jsou zralé a plán má v tuto chvíli smysl.“

Závěr

BCH nedávno v tržní kapitalizaci na chvíli předběhl BSV, druhý z forků původního Bitcoinu Cash. Vzhledem k blížícímu se halvingu je již tak nejisté, jak se tato kryptoměna s šokovým snížením odměn popere. Otázkou je, zda má smysl zrovna na tuto dobu plánovat další bariéry pro těžbu BCH. Odpůrci to považují za ukázku centralizace Bitcoinu Cash, což, narozdíl od plánů zastánců daně, pouze ještě víc pomůže Bitcoinu.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Historie Bitcoinu – Časová osa a události v životě nejvýznamnější kryptoměny

Zdroj:
https://usethebitcoin.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *