Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin Cash (BCH) a Bitcoin SV (BSV) soupeří o převahu! Momentálně vede opět BCH

Kryptoměny Bitcoin Cash (BCH) a Bitcoin SV (BSV) se po prudkém růstu BCH dostaly na téměř stejnou cenu (cca 330 $) a kapitalizaci. Nyní spolu soupeří o to, kdo bude první.

Flippening

Bitcoin Satoshi´s Vision Craiga Wrighta po včerejším 100% růstu překonal Bitcoin Cash Rogera Vera! Krátkodobě tak poskočil na 4. místo, než byl opět překonán BCH. V tuto chvíli je situace velmi vyrovnaná, byť vzhledem k růstu BSV na dvojnásobek můžeme očekávat přinejmenším korekci.

O převahu zde spolu soupeří dvě odnože, které vznikly forkem původního BCH. Ten taktéž vznikl forkem, a to Bitcoinu v rámci sporu o velikost bloků. Zatímco Bitcoin si zachoval 1 MB, BCH přešel na 8 MB. Původní BCH vznikl s blokem č. 478559, a to 1. srpna 2017.

Po rozdělení se z BCH a BSV stali rivalové. V tuto chvíli tu máme poprvé od rozvětvení situaci označovanou jako flippening. BSV totiž dokázal v tržní kapitalizaci překonat BCH.

BSV soupeří o prvenství

Ačkoli většinová část bitcoinové komunity nebere BSV příliš vážně, jeho příznivci věří, že by měl být pravým Bitcoinem. totéž jsme však v bleděmodrém zažili u BCH. Vypadá to, že když si nějaká ambiciózní osobnost forkne Bitcoin, má za to, že musí dokázat, že jeho fork je tím “pravým Bitcoinem”.

Stále však platí, že králem kryptomarketu je Bitcoin, který žádnou takovou osobu v čele nemá a doufejme, že to tak i zůstane. Naproti tomu Craig Wright a Roger Ver a jejich mince mezitím soupeří mezi sebou…

bsv, btc, soupeří
BSV je momentálně opět pod BCH (zdroj: CMC)

Závěr

Včera jsme tu měli růst, jaký už dlouho nepamatujeme. Altcoiny krásně pookřály a některé, jako třeba Dash, ETC či Zcash, zažívají pěkné oživení. Nejvíce však rostl Bitcoin SV, který dokonce překonal BCH v tržní kapitalizaci. Oba forky spolu nyní soupeří o 4. místo na marketu.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Bitcoin SV (BSV) dál šíleně roste! Už 95 % za méně než 24 hodin!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *