Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

3 Výroky o kryptu: Schiff uznal chybu, přesto je podle něj Bitcoin vypumpován reklamou Grayscale a zavěšen na zlato

Kritik Bitcoinu Peter Schiff má paradoxně nejvíce fanoušků na Twitteru z řad kryptokomunity. Tentokrát Schiff částečně uznal, že se ohledně BTC mýlil. Nejen o tom je dnešní díl 3VOK.

Poslední signál před bull marketem

Pseudonymní obchodník s kryptoměnami, který přesně předpověděl kolaps ceny Bitcoinu v roce 2019, říká, že BTC je na prahu mega býčí rally. Dave the Wave uvedl, že BTC může vydržet nad dřívějším odporem – horní linkou vzestupného trojúhelníku, který ukončil bull run v roce 2017 a udržel bear market po více než dva roky.

Dave uvedl, že jsme možná poprvé nad hlavní linií odporu, která se nyní poprvé identifikovala jako hrubá linie podpory ceny.” Co když se nyní cena Bitcoinu „pomalu potáhne dolů [nad linií], aby v průběhu čtvrtého čtvrtletí započala logickou růstovou křivku?” – Ptá se analytik. Případný býčí trh by podle něj mohl katapultovat cenu BTC na 120 tisíc dolarů.

BTC vystoupil z trojúhelníku (Zdroj: Twitter, TradingView – Dave the Wave)

Půjdeme na 120 tisíc $? (Zdroj: Twitter, TradingView – Dave the Wave)

Čas na PlanB!

Známá průpovídka říká, že je čas na plán B. Kryptoanalytik PlanB v tom má jasno, “B” pro něj samozřejmě znamená Bitcoin. A proč? Protože Bitcoin nyní vstupuje do nové fáze akceptace, myslí si.

PlanB je známý tím, že vytvořil bitconový stock-to-flow model. Nyní říká, že nedávná zpráva, kdy, jak KryptoHodler v srpnu informoval, společnost MicroStrategy, největší veřejně obchodovaná společnost zabývající se obchodováním s informacemi, použila 250 milionů USD ze svého rozvahového kapitálu na nákup bitcoinů. Řiká:

„Jedná se o game changer: Společnost zalistovaná v Nasdaq s Bitcoinem za $250M (25 % aktiv, 15 % tržní kapitalizace)

je v podstatě bitcoinové ETF! Akcionáři mají 15% BTC expozici a 85 % tech. Žádné kapitálové poplatky (jako banky a penzijní fondy), a není nutný žádný souhlas SEC (jako u ETF).“

A ještě přidává i číslo, kolik predikuje za BTC na dalším ATH. 100 000 $ by bylo také velmi pěkných. Ale pokud budete jen sledovat matematiku, budete-li jen sledovat data, a tím nemyslím model časových řad. Nedíváme se tedy pouze na bitcoin. Díváme se na zlato, stříbro, diamanty, nemovitosti, všechny ty věci. Je to 288 000 $. To je průměrná hodnota.”

Schiff (ne)uznal chybu

Peter Schiff je velký zastánce zlata a hlasitý kritik Bitcoinu. V kryptokomunitě je již svými kritickými výroky na účet kryptoměny známý. Tentokrát však uvádí, že se mýlil ve své predikci, že zatímco zlato půjde nahoru, Bitcoin se zhroutí. Měl jsem pravdu ve zlatě, ale ne v bitcoinu,” uvedl s tím, že „posledně jmenovanému se podařilo dostat se přes odpor a povyskočit až 12 000 $, z velké části díky jízdě v závěsu za zlatem a masivní koupi televizní reklamy společností Grayscale.“

Korekce ceny BTC pak posloužila předsedovi SchiffGold k tomu, aby se pokusil predikovat pád ještě jednou. Schiff říká, že „čím vícekrát je úroveň podpory 10K testována, tím slabší je. Trhy zřídka dávají investorům tolik šancí koupit dno,“ dodal s tím, že nás čeká bear market.

Závěr

Tak co, líbily se vám dnešní 3 výroky? Překvapil vás některý z nich, naštval, nebo naopak potěšil? Odnesli jste si něco nového? A souhlasíte tentokrát s tím, co si myslí Dave the Wave a PlanB? Nebo vás snad více oslovil skeptický Peter Schiff? Napište nám to!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *