Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Největší světová obchodní zpravodajská firma na světě koupila 21 000 bitcoinů (BTC) za 250 milionů USD

Největší veřejně obchodovaná obchodní zpravodajská společnost MicroStrategy učinila z Bitcoinu své primární rezervní aktivum. V tiskové zprávě vydané 11. srpna MicroStrategy potvrdila, že koupila 21 454 BTC za 250 milionů USD.

Bitcoin se stává legitimním aktivem

Bitcoin se postupně stává legitimním finančním aktivem, které stále častěji zařazují do svých portfolií profesionální investoři, fondy a další společnosti. Zatímco využití pro každodenní platby se přesouvá na altcoiny, Bitcoin je stále více chápán jako rezervní aktivum. Od svého založen v březnu 2019 v KryptoHodlerovi společně s vámi sledujeme, jak Bitcoin proniká na světové trhy. Stále více institucionálních investorů naskakuje na vlak, což zvyšuje legitimitu a důvěryhodnost BTC pro další, a další se přidávají… V květnu jsme zaznamenali krok miliardáře a zakladatele hedgeového fondu Tudor Investment Corporation. Legendární investor Paul Tudor Jones uvedl, že pokud by si měl na něco vsadit, byl by to Bitcoin. Fond Tudor BVI tak nyní drží několik jednotek procent svých aktiv v Bitcoinu. Nasdaq letos uvedl ekosystém digitálních aktiv pro instituce. 23. 9. 2019 jsme vás informovali, že Bakkt oficiálně spustil BTC futures trading a stejný měsíc Christine Lagardeová, předsedkyně MMF, Vyzvala EU k Regulační Podpoře Kryptosektoru.

MicroStrategy koupila Bitcoin za čtvrt miliardy $

Tohle musí přinejmenším nahlodat každého, kdo si stále myslí, že Bitcoin brzo skončí a nemá budoucnost. Významná novinka přichází od největší veřejně obchodované zpravodajské společnosti na světě. MicroStrategy, zal.

v roce 1989, je předním poskytovatelem služeb v oblasti Business inteligence (BI). To zahrnuje strategie a technologie používané podniky pro datovou analýzu obchodních informací. V roce 2019 činila celková aktiva společnosti 917 milionů dolarů a počet zaměstnanců činil téměř 2400. 11. srpna MicroStrategy zveřejnila, že má zakoupeno 21 454 BTC za 250 milionů USD. Pokud bychom použili uvedené údaje, vyjde nám pořizovací cena 11 653 USD / BTC.

Michael J. Saylor, generální ředitel MicroStrategy, uvedl v tiskové zprávě: „Tato investice odráží naše přesvědčení, že Bitcoin jako nejrozšířenější kryptoměna na světě je spolehlivým úložištěm hodnoty a atraktivním investičním aktivem s dlouhodobějším zhodnocovacím potenciálem než držení hotovosti.”

Závěr

Masové přijetí Bitcoinu začalo, ale jinde, než ho mnozí čekají. Není to o platbách, alespoň zatím ne, byť kde jinde dokážete poslat miliardy dolarů během hodiny a s poplatkem v řádu jednotek dolarů? Bitcoin investory láká svým omezeným množstvím s plánovaně klesající inflací zajištěnou samotným kódem, vysokou likviditou, a dalšími pozitivními vlastnostmi. Společnost MicroStrategy nyní hodluje Bitcoin za čtvrt miliardy dolarů.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *