Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Facebook pokračuje v budovaní platebních funkcí – FB Pay, Novi, WhatsApp payments,..

Sociální síť Facebook tvoří novou skupinu pro platby. Členité platební funkce giganta, jako je FB Pay, Novi (Libra) či WhatsApp payments, se spojují.

Facebook spojuje své platební funkce

Sociální síť Facebook spojuje své členité možnosti plateb do jednotné skupiny. To zahrnuje mobilní platby typu Venmo ve službě Facebook Pay, platby WhatsApp Pay a také připravovanou kryptopeněženku Novi, která bude kompatibilní s plánovanou kryptoměnou Libra.

Jelikož to zní jako spousta samostatných platebních divizí, Facebook se rozhodl, že všechny spojí do jedné skupiny, s novými vůdci přicházejícími na palubu. Změnu ohlásil David Marcus, šéf Novi Financial a spolutvůrce Libry. Včera na svém Twitteru uvedl: Dnes vytváříme novou skupinu, která bude dohlížet na všechny věci [pokud jde o] platby / finanční služby @Facebook”

Facebook Financial (F2)

Skupina se bude jmenovat Facebook Financial a interně se nazývá “F2“. David Marcus bude nadále šéfem Libry. Bývalý generální ředitel společnosti Upwork Stephane Kasriel byl jmenován viceprezidentem pro Facebook Pay. Kasriel byl generálním ředitelem nezávislých webových stránek Upwork v letech 2015 – 19 a ve svém životopise má dlouhodobou práci pro PayPal. Působil zde v letech 2004 – 2010 jako produktový ředitel a 2011 – 2012, když PayPal získal mobilní platební službu Zong, pro kterou mezitím pracoval.

Kryptohodler také koncem května informoval o rebrandingu peněženky a změnách v projektu Libra. Peněženka Calibra se změnila na Novi. Kromě toho jsme vás v dubnu informovali, když asociace Libra oznámila úplně nový koncept, který počítá s vytvořením celé řady stablecoinů. Tyto centralizované měny podložené jednotlivými státními měnami různých zemí budou společně skládat Libru ≋LBR.

Závěr

Spojení platebních funkcí Facebooku pod jednotnou skupinu není až tak velká zpráva. Informujeme o ní, protože je zajímavé, že se sociální gigant nevzdává a i přes masivní odpor regulátorů a politiků nadále pokračuje ve snaze vytvořit vlastní kryptoměnu, společně s dalšími finančními službami a možnostmi. Dlouho jsme o něm neslyšeli, ale projekt Libra ještě není mrtvý. O tom svědčí také nedávné jmenování ředitele Credit Suisse – Sterling Daines tak nyní působí v Libře jako vedoucí dodržování předpisů.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *