Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

V Číně bylo v roce 2020 založeno přes 10 tisíc blockchainových společností

Společnost poskytující data z krypta a blockchainu LongHash uvádí, že za prvních 7 měsíců roku 2020 se výrazně zvýšilo množství blockchainových společností v Číně. 10 tisíc nových firem navzdory pandemii Covid-19.

Nárůst blockchainových společností v Číně

Čínský sektor blockchainových společností se v letošním roce výrazně rozrostl. Dokonce i navzdory pandemii koronaviru, který se z Číny rozšířil do celého světa, vzniklo v Číně od začátku roku 10 000 krypto a blockchain byznysů. Data ukazují, že je množství nově vzniklých blockchainových společností na dobré cestě k útoku na překonání rekordu z roku 2018.

LongHash na svém Twitteru uvádí: COVID19 nezastavil čínský rozmach blockchainu. V prvních 7 měsících roku 2020 bylo založeno 10 000+ nových blockchainových společností.”

Množství nově vzniklých blockchainových společností v Číně (Zdroj: Twitter – LongHash)

Čínská vláda podporuje blockchain

Data naznačují, že většina blockchainových společností vstupuje jen s velmi malým základním kapitálem. U většiny základní kapitál nepřekročil 5 000 juanů, což je asi 717 USD, a jen pár vstoupilo do podnikání s kapitálem přesahujícím 50 000 juanů, asi 7 175 $. Čísla dále ukazují, že celkem je registrováno 84 410 společností, z nichž 29 340 je v provozu.

Blockchainové odvětví je v Číně podporováno místní vládou, a to navzdory nepříliš přívětivé politice vůči kryptoměnám. Kryptohodler v roce 2019 informoval o virálních vyjádřeních čínského prezidenta, který zamával trhem.

Co řekl Xi Jinping
v roce 2019

26. 10. 2019 jsme vás informovali o vyjádření prezidenta Si Ťin-pchinga, který hovořil kladně o blockchainu. Po jeho výroku zaznamenal Bitcoin prakticky okamžitě růst o 33 %. Čínské altcoiny pak dosáhly dvojciferných i trojciferných zisků a také místní blockchainové firmy rostly.

Někteří se mylně domnívali, že když prezident Číny hovořil o blockchainu, nikoli o kryptoměnách, tak ten růst nemohlo vyvolat jeho prohlášení, ačkoli sami viděli na vlastní oči, že přesně tak se to stalo. Nikdy nepřeceňujte iracionalitu trhu, který se často řídí na základě emocí, krátkodobých nálad a trendů… Krátkodobé fomo nevydrželo dlouho a Bitcoin zanedlouho zamířil zpět do bodu, odkud vystřelil.

Zdá se, že tento obrat krátkodobého trendu směrem dolů přímo souvisel s následnými prohlášeními čínského prezidenta Xi Jinpinga, který objasnil, že jeho dřívější komentáře k blockchainu byly nesprávně interpretovány. Řekl, že věří v budoucí potenciál blockchainové technologie, ale „kryptoměny jsou neregistrované cenné papíry, které usnadňují podvody a Ponziho operace.”

Závěr

Čína má od začátku roku přes 10 tisíc nových blockchainových společností. Z toho nejvyšší počet pochází z provincie Guangdong v jihovýchodní Číně, přičemž provincie Yunnan na jihozápadě je na druhém místě.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *