Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Největší hater kryptoměny Chainlink pravděpodobně ztratil miliony dolarů jeho shortováním – při likvidaci pomohl s pumpou

Chainlink (LINK) za posledních 7 dní vzrostl z ceny 8,5 USD na aktuálních 13,73 $, přičemž maxima dosáhl v neděli s cenou cca 14,3 dolaru za jednotku. To odpovídá zhodnocení o téměř 70 % za jediný týden. Podle některých názorů mohl být za víkendovou pumpu částečně zodpovedný fond Zeus Capital, který dříve proklamoval, že shortuje Chainlink, a totéž radil ostatním, protože se dle jeho výzkumu jedná o podvod.

Chainlink drtí svého hatera

Cena kryptoměny Chainlink se v posledních dnech tlačila stále výš a výš. O víkendu zaznamenal další silný růst, který Chainlink vytáhl na nové ATH, při ceně přesahující 14 dolarů. Oproti ceně v ICO si nyní investoři mohli sáhnout až na brutální 100násobné zhodnocení svého kapitálu. To znamená, že pokud byste v ICO do Chainlinku investovali 10 000 dolarů a počkali až dosud, mohli byste inkasovat rovný milion dolarů. Tohle je ta síla kryptosvěta, která tak láká pozornost stále většího množství investorů ze starších trhů. S tím je však spojeno i obrovské riziko ztráty.

Největší kritik Chainlinku, kryptofond Zeus Capital, přetrvává ve své kritice tohoto projektu. Zatímco LINK trhal jeden rekord za druhým, jeho hater opakovaně trval na tom, že půjde dolů. Společnost se zviditelnila přibližně během posledního měsíce, když na svém Twitteru sdílela zprávu o tom, že LINK klesne o 99 procent na 0,07 dolaru na jednu minci. Zeus Capital také vydal podrobnou téměř 60stránkovou zprávu, kde vysvětluje, že je Chainlink podvod.

Mohli jste se dočíst například tyto výroky: „Vyprávění „zbohatněte rychle“ je skutečným ukazatelem manipulace. Můžete vyhrát pouze tehdy, pokud svůj LINK $ prodáte dříve, než dosáhne 0 $. DYOR [udělejte si vlastní průzkum] a přečtěte si vyšetřovací zprávu.” Nebo: „Na základě našich zjištění jsme v LINKu otevřeli short pozici a doporučujeme vám udělat totéž s cílovou cenou 0,07 USD a potenciálem zhodnocení téměř 100 %.”

Likvidace

O víkendu jsme zaznamenali zprávy o tom, že dochází k masivním likvidacím short pozic, spekulujících na pokles ceny kryptoměny Chainlink. Jak uvádí Cryptoslate

, fond Zeus Capital údajně nabízel odměnu za zveřejnění medvědí analýzy tohoto kryptoaktiva. Některé zprávy údajně naznačovaly, že za jeden takový příspěvek nabízejí až 5 bitcoinů. Zřejmě mohlo jít o snahu vyhnout se likvidaci svých short pozic. Následně se samotná komunita rozhodla bojovat a zlikvidovat Zeus Capital tím, že požene cenu své kryptoměny nahoru nad 10 dolarů. I poté však kritik LINKu nadále šířil FUD. Fond pokračoval zveřejněním příspěvku, kde projekt přirovnal k Enronu a Wirecardu a uvedl, že se jednalo o společnosti, které „si také vedly docela dobře,“ dokud se nerozpadly.

Cointelegraph včera informoval o tom, že Chainlink pokračuje v nastavování nových rekordů, když prudce vzrostl o 52 % za 24 hodin. Uvedl také, že za pumpou může stát především likvidace shortů na futures trhu.

(Zdroj: TradingView)

DonCrypto Insight zveřejnil tweet, kde nazývá Zeus Capital zlá falešná společnost a hovoří o fake news. Dále poznamenal: Zeus Capital LLP, která zveřejňuje, jak shortnout #Chainlink na 0, byla zlikvidována.”

Likvidace short pozic na Chainlink (Zdroj: Twitter – Aave)

ChainLinkGod pak uvedl: SWINGIE jste v pohodě? Obchodník shortující LINK měl zlikvidovanou pozici za 9 milionů USD. RIP Zeus Capital, gratuluji vám k vaší dezinformační kampani, která na vás škaredě dopadla, užijte si své ztráty.”

Závěr

Zatímco Chainlink patřil v poslední době k nejrychleji rostoucím kryptoměnám, jeho největší kritik Zeus Capital se zapotil po rozhodnutí ho shortnout. Některé údaje naznačují, že při snaze srazit cenu dolů ztratil miliony dolarů. Během růstu tohoto DeFi projektu, jehož cílem je propojit smart kontrakty s daty z reálného světa pomocí technologie Oracle, začal prudce růst také konkurenční Band Protocol (BAND). Komunita LINKu si nyní užívá pohled na hatera svého projektu, který je drcen prudkým růstem ceny této kryptoměny, která je aktuálně na 6. místě dle tržní kapitalizace.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *