Pátek, 26 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptozprávy: Události ze světa kryptoměn [5.8.2020]

Vítejte opět na webu o kryptoměnách, který pro vás selektuje ty nejzajímavější zprávy a novinky. KryptoHodler tentokrát vybral do kryptozpráv informace od nadace Etherea, kryptoměny, která se chystá na verzi 2.0. Ruský regulátor si došlápl na anonymitu, nedávno jsme “oslavili” 4. výročí hacku Bitfinex. Závěrem vás čekají dva názory ohledně bitcoinového bull runu. Spoluzakladatel kryptofondu čeká hyperinflaci dolaru a analytik vysvětluje, proč je shortování Bitcoinu špatný nápad.

Nadace Ethereum buduje bezpečnostní tým pro Eth 2.0

Nadace Ethereum se chystá najmout specializovaný bezpečnostní tým, který prozkoumá všechny aspekty před spuštěním mainnetu Ethereum 2.0. Tým vnitřní bezpečnosti bude studovat veškeré potenciální problémy s kybernetickou bezpečností a kryptoekonomickými problémy v příští generaci sítě Ethereum. Mezi požadované techniky patří např. Fuzzing = vyhledávání chyb pomocí dodávání odpadních dat do softwaru za účelem vyvolání nestandardní reakce. V nedávné době nadace také zahájila specializované “útočné sítě“ pro lovce odměn. Vývojáři hledají problémy před spuštěním mainnetu, aby zajistili hladký přechod na ETH 2.0.

Ruská vláda zakázala anonymní vklady v peněženkách

Ruská federace zakázala anonymní vklady v online peněženkách. Tato iniciativa ovlivní 10 milionů uživatelů v celé zemi. Účelem je podle regulátorů omezit nezákonnou činnost.  Online služby jako Yandex, WebMoney, PayPal a Kiwi jsou v Rusku velmi populární a údajně je dosud využívalo anonymně asi 10 mil. lidí pomocí vkladů v hotovosti. Část z nich pravděpodobně tyto peněženky používala k nákupu kryptoměny. Jak KryptoHodler informoval, Rusko nedávno přijalo regulaci zakazující veškeré kryptotransakce v zemi. Zpráva také souvisí s možným tlakem regulátorů na vyřazení anonymních coinů, jako je Monero, z burz.

4leté výročí hacku Bitfinex a 12 milionů USD v pohybu

Hackeři převedli bitcoiny v hodnotě zhruba 12 milionů dolarů z peněženek spojených s hackem Bitfinexu, při kterém bylo v srpnu 2016 ukradeno 119 756 BTC. Někdo s přístupem k téměř 120k BTC provedl 3. srpna transakci na neznámou peněženku. Informoval o tom Whale Alert v sérii tweetů. Hack Bitfinexu z 2. srpna 2016 je jedním z největších hacků v historii kryptoměn. Po 4 letech dosahuje hodnota odcizených mincí přibližně 1,39 miliardy dolarů a jde o více než 0,5 % maximálního množství BTC mincí. Dosud útočníci přesunuli pouze 1 – 2 % z prostředků, které ukradli.

Spoluzakladatel fondu BlockTower čeká hyperinflaci

Všichni doufáme v další parabolický bull run Bitcoinu a s ním i celého kryptomarketu. Hype okolo yeld farmingu na DeFi, ale i samotného Etherea 2.0, které bude mimochodem také umožňovat “výnosové zemědělství”, dává tušit, že by mohl být růst stimulován z této strany. Další verze počítá s pravidelnými cykly spojenými s halvingem, který jsme oslavili 11. 5. 2020. Pro zajímavost přidáváme další verzi, plynoucí z názoru Ari Paula a dalších, kteří věří, že příští parabolický růst Bitcoinu (BTC) bude vyvolán hyperinflací způsobenou měnovou politikou centrálních bank.

„Pokud se vrátíme k něčemu, jako byla sedmdesátá léta, myslím, že pravděpodobně zlato vyroste pětkrát až desetkrát nebo více, a myslím, že Bitcoin pravděpodobně vyskočí na 10 až 30násobek nebo více.” Prohlásil spoluzakladatel a CIO kryptového hedgeového fondu BlockTower Capital. Paul věří, že tento proces již začal a že se již nacházíme v „inflačním trhu s bitcoinovým bull marketem a trhuem zlata v bull marketu v raných fázích.“

Proč je shortování BTC špatný nápad

Makro analytik uvedl, že shortování kryptoměny v širším uptrendu je špatný nápad. Trh s bitcoiny je stále na vzestupu a měl by rychle vymazat své intradenní ztráty, uvádí Marc Principato ze společnosti Green Bridge Investing. Vsázet na pokles ceny BTC je podle něj nyní špatný nápad, protože trh s Bitcoinem je stále v širším měřítku bullish a nahrává tak longům. Tento názor přišel jako reakce na korekci ceny BTC, když v neděli po otestování 12 tisíc dolarů krátkodobě klesla o něco přes 10 %.

KryptoHodler rovněž zaznamenal přehnané zmatkování krátkodobých obchodníků, které tato korekce vyvedla z míry a začali hovořit o brutálním propadu, ačkoli ve skutečnosti v neděli cena Bitcoinu dokončila týdenní svíci vysoko nad 10 tisíci USD, což potvrdilo, že je Bitcoin bullish. Krátkodobé propady jsou ve skutečnosti pro bull market typické a nemusí tak vůbec znamenat, že bude propad pokračovat. V roce 2017 docházelo opakovaně k 30 – 40% propadům a pro hodlery mohlo jít o příležitost k doplnění pozic. Na grafu níže vidíme také 200denní klouzavý průměr, který byl při některých propadech otestován, přičemž červená značka signalizuje bod, kde se podle analytika Marca Principata přibližně nacházíme nyní. Šílené zisky přicházejí, nenechte se vytřást,dodává.

Pravidelné korekce během bull runu 2017 (zdroj: TradingView, Twitter – Lark Davis)

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *