Rusko údajně přijalo novou legislativu, podle které je kryptoměna uznaná jako druh majetku – aktivum. Právní norma vstupuje v platnost poté, co ji podepsal prezident Vladimír Putin. Zákon „O digitálních finančních aktivech, digitální měně a o změně některých legislativních aktů Ruské federace” zakazuje použít kryptoměny k platbám.
Rusko upravuje regulace kryptoměn
Legální postavení kryptoměn v Rusku prošlo zásadní změnou poté, co byl schválen zákon s číslem 419059-7. Jedná se o regulaci, která byla původně představena dolní komoře ruského Federálního shromáždění – Státní dumě, v březnu 2018. Návrh zákona po více než dvou letech prošel fází přezkumu a dostal se na stůl prezidenta Putina, který ho podepsal koncem minulého měsíce.
Podle ruské zpravodajské služby RIA tak nyní zákonodárci definují kryptoměny jako majetek, který neslouží k transakcím. Nově schválená regulace říká, že v Rusku je Bitcoin či jiná kryptoměna zákonně uznaná jako prostředek úspor a investic, ale nikoli jako platební prostředek. Zatímco HODL a trading zřejmě zůstává legální, využití kryptoměny k platbám je nyní v zemi ilegální. Kromě toho pak fyzické i právnické osoby musí povinně vykazovat své pozice pro daňové účely.
Banky mohou nabízet krypto
Rusko zakazuje kryptoplatby, což je velmi přísné a v zásadě to tamní kryptokomunitě brání využít krypto k účelům, ke kterým původně bylo navrženo – jako digitální hotovost. Na druhou stranu země následuje celosvětový trend, umožnit bankám nabízet kryptoměny jako investici. Ruské banky budou mít povoleno legálně prodávat, nakupovat a usnadňovat výměnu digitálních aktiv po registraci u centrální banky Ruské federace.
Anatoly Aksakov, vedoucí výboru Dumy pro finanční trh, uvedl, že koncepty související s krypto byznysem, jako jsou tokeny a těžba, budou řešeny v samostatném návrhu zákona, který může být hotový do konce roku 2020.
Svět
Kromě Německa, kde jak Kryptohodler informoval banky mohou nabízet kryptoaktiva společně s běžnými účty od začátku roku, a Ruska, také USA nedávno schválily podobnou regulaci. Úřad správce měny (OCC) umožňuje všem bankám s celonárodním obchodováním v USA poskytovat služby úschovy a správy kryptoměn. Zatímco dříve bylo nutné použít k podobným účelům specializované správce kryptoaktiv, nyní může ve Spojených státech privátní klíče spravovat každá národní banka.
Rusko dle CB zvažuje zakázat téměř vše s kryptoměnami kromě HODLu
Donate
Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.
Disclaimer
Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!