Rusko zakazuje použití kryptoměn pro platby, HODL je v zemi legální

instituciální investoři, inovace, kapitál, news, kryptoměny, Bitcoin, přílet, instituce, custody, správa, coinbase, přísun, vstup, investice
Advertisement

Rusko údajně přijalo novou legislativu, podle které je kryptoměna uznaná jako druh majetku – aktivum. Právní norma vstupuje v platnost poté, co ji podepsal prezident Vladimír Putin. ZákonO digitálních finančních aktivech, digitální měně a o změně některých legislativních aktů Ruské federace” zakazuje použít kryptoměny k platbám.

Rusko upravuje regulace kryptoměn

Legální postavení kryptoměn v Rusku prošlo zásadní změnou poté, co byl schválen zákon s číslem 419059-7. Jedná se o regulaci, která byla původně představena dolní komoře ruského Federálního shromáždění – Státní dumě, v březnu 2018. Návrh zákona po více než dvou letech prošel fází přezkumu a dostal se na stůl prezidenta Putina, který ho podepsal koncem minulého měsíce.

Podle ruské zpravodajské služby RIA tak nyní zákonodárci definují kryptoměny jako majetek, který neslouží k transakcím. Nově schválená regulace říká, že v Rusku je Bitcoin či jiná kryptoměna zákonně uznaná jako prostředek úspor a investic, ale nikoli jako platební prostředek. Zatímco HODL a trading zřejmě zůstává legální, využití kryptoměny k platbám je nyní v zemi ilegální. Kromě toho pak fyzické i právnické osoby musí povinně vykazovat své pozice pro daňové účely.

Banky mohou nabízet krypto

Rusko zakazuje kryptoplatby, což je velmi přísné a v zásadě to tamní kryptokomunitě brání využít krypto k účelům, ke kterým původně bylo navrženo – jako digitální hotovost. Na druhou stranu země následuje celosvětový trend, umožnit bankám nabízet kryptoměny jako investici. Ruské banky budou mít povoleno legálně prodávat, nakupovat a usnadňovat výměnu digitálních aktiv po registraci u centrální banky Ruské federace.

Anatoly Aksakov, vedoucí výboru Dumy pro finanční trh, uvedl, že koncepty související s krypto byznysem, jako jsou tokeny a těžba, budou řešeny v samostatném návrhu zákona, který může být hotový do konce roku 2020.

Svět

Kromě Německa, kde jak Kryptohodler informoval banky mohou nabízet kryptoaktiva společně s běžnými účty od začátku roku, a Ruska, také USA nedávno schválily podobnou regulaci. Úřad správce měny (OCC) umožňuje všem bankám s celonárodním obchodováním v USA poskytovat služby úschovy a správy kryptoměn. Zatímco dříve bylo nutné použít k podobným účelům specializované správce kryptoaktiv, nyní může ve Spojených státech privátní klíče spravovat každá národní banka. 

Kryptozprávy: Rusko a kriminalizace kryptoměn; Cardano má termín pro Shelley; Vodafone využije IoT a blockchain v eneregetice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.