Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Rusko dle CB zvažuje zakázat téměř vše s kryptoměnami kromě HODLu

Vyplývá to z vyjádření vedoucího právního oddělení centrální banky pro ruská média. Alexey Guznov uvedl, že vydávání i oběh kryptoměn v zemi představuje jakési riziko. Konkrétně tedy „neopodstatněné riziko,“ které by měl nyní zohlednit zákon o digitálních finančních aktivech. Původně přitom dokument obchodování s kryptoměnami povoloval. Nová verze však údajně bude mnohem přísnější, uvádí úředník.

Dle Guznova bude pozměněný dokument zřejmě zakazovat v souvislosti s kryptoměnou téměř vše, snad kromě držení. Zákon také údajně zavede sankce za nedodržení v zatím nezveřejněné výši. „Návrh zákona proto výslovně zakazuje emisi a organizaci oběhu kryptoměny,”

uvedl úředník centrální banky. Zároveň však dodává, že zakoupení BTC či jiné kryptoměny mimo jurisdikci Ruska regulovat nemohou. Dosud nicméně není jisté, jaká bude konečná podoba zákona, který se již připravuje několik let. Centrální banka je pravděpodobně jedním z největších zastánců zákazu krypta v Rusku. Sama však, dle slov své šéfky Elviry Nabiullinové z konce roku 2019, zkoumá možnost vydat digitální rubl.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *