100 tisíc dolarů za Bitcoin? Co se to stalo na Binance futures?

futures, binance, 100 tisíc, bitcoin, btc, futures, kryptomarket

Jak informoval Trustnodes, Bitcoin krátce, ale velmi rychle, dosáhl 100 000 $ na futures platormě burzy Binance včera přibližně ve 4:00 londýnského času. Došlo k tomu těsně před výstřelem ceny BTC nad 12 tisíc dolarů.

100k $ za BTC na Binance futures

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao, známý jako CZ, potvrdil krátký výlet Bitcoinu na 100 tisíc dolarů na Binance Futures. Na svém Twitteru uvedl: Další den v kryptu. Máme ochranu cenového pásma, ale algo uživatele šlo balisticky a poslalo k tomu několik objednávek. Tento graf budeme pravděpodobně muset trochu upravit, aby byl v budoucnu čitelný.“

Co se stalo?

„Je velmi nešťastné, že tento graf upravili, protože nyní nevidíme, co se přesně stalo a v jakou dobu přesně, takže toto přizpůsobení “falšuje” důkazy,” uvedl Trustnodes. Kritizuje tak rozhodnutí CZ, který byl před svým tweetem pravděpodobně velmi zaneprázdněn řešením situace a vyšetřováním.

Celá akce trvala asi pět až deset minut a při vyšetřování by mohl přijít do úvahy i hack. Na základě známých skutečností se zdá, že někdo vyčistil knihu objednávek až na úrovneň 100 000 dolarů. Řada pohotových obchodníků spěchala dát této velkorysé velrybě své mince. Binance

Advertisement
futures platforma tak zažila cca 5minutový výlet Bitcoinu na 100 000 $ / BTC.

Závěr

Obchodování na futures platformách s pákou je spojeno s častými likvidacemi obrovského množství pozic. To vede mnoho uživatelů k podezření, zda samotná burza nemanipuluje s cenou za účelem zvýšení zisků. Jak kryptohodler nedávno informoval, prudký návrat volatility spojený s výstřelem BTC k 11 000 $ způsobil likvidaci přes 500 milionů dolarů pákových pozic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.