Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Prudký návrat volatility spojený s výstřelem BTC k 11 000 $ způsobil likvidaci přes 500 milionů dolarů pákových pozic

V noci na pondělí Bitcoin překonal důležitou rezistenci v úrovni cca 10 000 dolarů. Cena po několikaměsíční stagnaci vystřelila k hladině cca 11 tisíc dolarů. To je více než 10% růst za dva dny. Data naznačují, že v posledních 24 hodinách velké volatility bylo zlikvidováno více než 500 milionů dolarů bitcoinových trading pozic s pákou (shorty i longy).

Volatilita kryptoměny označuje míru kolísání ceny během určitého časového úseku. Rozsah změny ceny finančního aktiva je současně mírou rizikovosti. Silně volatilní kryptoměny jsou proto obecně považovány za velmi rizikové. Bitcoin se obvykle chová o něco stabilněji, než altcoiny, kde je volatilita naopak obecně ještě vyšší.

Návrat volatility na trh s BTC

Bitcoinová analytická platforma Coinalyze na svém Twitteru zveřejnila data, která nasvědčují prudkému zvýšení objemů obchodování na burzách. Nárůst byl spojen s průrazem 10 tisíc dolarů a s návratem volatility na trh s Bitcoinem.

volatility
Objemy obchodování BTC vystřelily na spot i derivátových burzách (zdroj: Twitter – Coinanalyze)

Likvidace přes 500 milionů USD

Coinanalyze také sdílel tweet uživatele @CL207, který zveřejnil data o likvidaci trading pozic za více než půl miliardy dolarů, kterou prudký návrat volatility vyvolal prakticky na všech burzách. Obchodník zveřejnil tento seznam likvidací:

  • Binance: 126 milionů,
  • Bitmex: 124 milionů,
  • Huobi: 102 milionů,
  • OKEx: 95 milionů,
  • Bybit: 52 milionů,
  • Deribit: 13 milionů (dolarů).

Za poslední dva dny pak bylo zlikvidováno celkem 740 milionů USD shortů. Strmý výstřel ceny Bitcoinu nahoru tak opět tvrdě vyučil tradery, kteří během dvou dní ztratili stovky milionů. Zejména pak pákový trading přispěl k velké ztrátě mnoha obchodníků na kryptoměnovývh trzích.

Alt sezóna?

V době přípravy článku je Bitcoin na ceně 10 970 dolarů. Dominance BTC od začátku týdne, během návratu volatility, opět stoupla a nyní se nachází na 63 %. Ačkoli se v komunitě začíná hovořit o altcoinové sezóně, BTC opět ukázal, že dokáže jedním povelem vše změnit. Domníváme se, že dokud se dominance nedostane a neudrží pod 60 %, tak o altcoinové sezóně můžeme jen spekulovat. Teprve potvrzený průnik pod tuto úroveň bude současně potvrzeným příznakem začínající altcoinové sezóny.

Bitcoin překonal 10 tisíc dolarů, podle Glassnode tento měsíc není jako ostatní v roce 2020

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *