Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Obavy se naplnily? Coinbase nezalistuje Monero (XMR) kvůli strachu z regulátorů

Brian Armstrong, šéf burzy Coinbase, potvrdil obavy, které se již delší dobu šuškají mezi příznivci soukromých mincí. Monero (XMR) se na burzu jen tak nedostane – stát je proti.

Monero vs. regulace

Kryptoměny poskytující uživatelům soukromí se nyní mohou stát další obětí boje proti praní špinavých peněz a za tzv. bezpečnost. V tomto boji se stále častěji ukazuje, že “účel světí prostředky” a lidé si mají zvykat, že jejich právo na soukromí přestalo existovat. Jsme svědky boje proti svobodě a soukromí, který má skončit tím, že budeme pod neustálým dohledem. Privacy coiny, jako je Monero, které si kladou za cíl umožnit soukromé transakce, jsou na mušce, ve snaze systematicky odstranit všechna slabá místa, bránící nám v tom, abychom žili život pod dokonalou kontrolou “oka vševidoucího”.

Již delší dobu se množí obavy, že regulátoři budou chtít vytlačit Monero a další soukromé kryptoměny mimo dosah běžných (bezúhonných) uživatelů do šedé zóny. Nyní to potvrzuje šéf největší americké kryptoburzy Coinbase, Brian Armstrong. Ačkoli Binance a Kraken Monero nabízejí, Coinbase s tím má problém, protože chce zaujmout “konzervativnější přístup”. S tím souvisí vyhýbání se přímé konfrontaci s regulátorem ohledně soukromých mincí, včetně Monera.

Bitcoin není soukromý?

Je to tak, BTC není privacy coin. Přestože jako začátečník nejprve nebudete dojmu, že Bitcoin skýtá určité soukromí, ve skutečnosti tomu tak docela není. V rozporu s tím se hojně používá na darknetu a je pravda, že ho kromě nás používají také hackeři a podvodníci. Je to proto, že BTC vám nikdo nemůže zabavit. Každý však má přístup na veřejný blockchain, kde je možné sledovat jakoukoli adresu peněženky a všechny transakce. Právě proto vzniklo Monero a další soukromé mince. Zdaleka to není jen prostředek pro podvodníky. Toto odůvodnění poněkud pokulhává, vzpomeneme li na miliardové podvody a dolarové skandály, které vytvořila řada velkých bank.

V tuto chvíli je však Monero dostupné na celé řadě burz, včetně Krakenu a Binance. Ovšem, jihokorejská burza Bithumb a singapurská Huobi již na počátku roku oznámily, že budou Monero delistovat, protože čelí obvinění, že bylo použito pro trestné činy.

Holandská banka kritizovala Bitcoin, nyní čelí obvinění z praní špinavých peněz

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *