Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Nejslavnější šachista na světě: Garry Kasparov podporuje Bitcoin (BTC)

Nejslavnější šachový hráč na světě se přidal mezi zastánce Bitcoinu. Garry Kasparov podporuje BTC jako prostředek boje proti porušování lidských práv. Ruský velmistr říká, že krypto a blockchainová tehnologie jsou odpovědí na poptávku po soukromí na finančních trzích.

Garry Kasparov podporuje Bitcoin

Garry Kasparov je nepochybně nejslavnějším šachovým velmistrem na světě. V letech 1984 – 1985 se stal nejmladším držitelem titulu mistra světa v šachu a udržel si ho dalších 15 let. Také se ještě více proslavil slavnou partií se superpočítačem Deep Blue od společnosti IBM, v roce 1997. Tehdy stroj porazil člověka. Garry Kasparov, který odešel do důchodu z profesionálního šachu v roce 2005, se nyní pozitivně vyjadřuje o Bitcoinu.

Svého času největší šachový mozek na světě nyní slouží jako bezpečnostní ambassador Avastu a předseda několika nadací věnovaných lidským právům, digitálním svobodám a obnově demokratických svobod. V rozhovoru pro Forbes Kasparov uvádí, že stejně jako každá nová technologie, ani Bitcoin a kryptoměny nejsou ze své podstaty dobré, nebo špatné. Říká:

„Záleží na tom, kdo to používá a za jakým účelem. Pomocí jaderné technologie můžete postavit bombu, nebo reaktor. Nyní slyšíme hodně o potenciálních nevýhodách kryptoměn, protože mohou pomoci zločincům ukrást peníze. Ve skutečnosti jsou tyto obavy přeceňovány. Když se podíváme na opačnou stranu věci, vidíme mnoho kladů kryptoměn, počínaje Bitcoinem a dalšími, které jej následovaly, a blockchainu jako technologie, protože umožňuje větší osobní kontrolu jednotlivcům v době, kdy je ovládáno stále více prvků našeho života. buď státem, korporacemi, nebo vnějšími stranami, které mohou nějakým způsobem mít tajnou agendu. Takže si myslím, že je to přirozená reakce technologie, která pomůže veřejnosti získat kontrolu, která byla postupně ztracena v rukou vnějších institucí.

Co když se stát vymkne kontrole?

Kasparov se zcela jednoduchou úvahou dotýká problémových míst, které v mnoha případech dosud zůstávají většinovou společností jaksi nedořešené, nevyřčené, mlčky tolerované. „…Pokud se [stát] vymkne kontrole (jak je tomu nyní), lidé hledají alternativní způsoby, jak chránit své bohatství a zachránit své jmění proti inflaci nebo nekontrolovanému zasahování státu do svých finančních záležitosti,” uvádí šachista. Dodává: „Dobrá věc na bitcoinech je, že přesně znáte číslo – magické číslo 21 milionů. A rozumíme tomu vzorci za tím. Ale když se podíváte na druhou stranu, například na Fed, nikdy nevíte, kolik bilionů dolarů se zítra objeví na trhu, což poškodí vaše úspory. […] A samozřejmě, cokoli, co nám může nabídnout možnost převzít kontrolu nebo alespoň získat nějakou kontrolu nad naším soukromí, je vždy vítáno.”

Závěr

Slavný šachový velmistr je zastáncem kryptoměn. Bitcoin si oblíbil dokonce i Garry Kasparov, a to pro jeho pozitivní vlastnosti, ale i možnsti, jak se můžeme trochu bránit tomu, když se stát “vymkne kontrole”. Proto si myslím, že neustálý nárůst popularity bitcoinů a dalších kryptoměn a technologie blockchainu jako konceptu je nevyhnutelný, protože je to reakce na přesun moci z jednotlivců na státy nebo jiné instituce, které mohou jednat proti našemu soukromí bez našeho souhlasu,” uzavírá.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *