Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

#64: | Jak zkontrolovat, zda je bitcoinová adresa spojena s hackem?

Vítejte u 64. dílu souhrnu na Hodlerovi. Dnes je sobota 25. července a Bitcoin lehce ztrácí svou dominanci, která je nyní na 61 %. Celková tržní kapitalizace všech kryptoměn po březnovém propadu již téměř atakuje únorové maximum, zatímco Bitcoin tento týden lehce roslt a nyní se obchoduje za cca 9 600 dolarů. Tentokrát si v našem pravidleném souhrnu ukážeme, jak zkontrolovat, zda je bitcoinová adresa spojena s hackem.

Jak ověřit adresu

Počet podvodů ve světě kryptoměn zdaleka není zanedbatelný. Ověřit adresu před případným odesláním BTC je jedním ze způsobů, jak se můžete vyhnout zasílání peněz podvodníkům. Nedávný případ hackerů, kteří napadli Twitter a použili Bitcoin k platbám, ukazuje, že je stále ještě řada lidí, kterým by se podobný způsob odhalení scamu mohl hodit.

K tomu slouží databáze na webu Bitcoin Abuse. Jednoduše zadáte bitcoinovou adresu do vyhledávacího políčka a stisknete enter.

 

 

Adresa použitá pro Twitter hack vyhledaná na BitcoinAbuse

Týdeníky a nepravidelné články

Týdeník Hodl – Co je DeFi Yield Farming

DeFi Yield Farming bychom mohli přeložit jako „výnosové zemědělství“ decentralizovaných financí. Malé částky se hodí jen na testování, ale zisk nepřinesou. Investování do Etherea není výnosové zemědělství, půjčování ETH na Aave už ano. ICO je považováno za jeden z hlavních motorů bull runu 2017. DeFi a Yield Farming by mohl (a nemusel) být palivem toho nadcházejícího. V obou případech mluvíme o určité příležitosti, která může stejně snadno přinést jak slušné zhodnocení, tak i obrovskou ztrátu. 

Odpočinkový článek: Dobrá rada nad zlato, nebo to byla sůl?

Každá rada dobrá, říká se někdy. Radit ostatním je povznášející, ale co když se ukáže, že každá rada není dobrá rada? Dobrá rada se neodmítá, ale někdy je přece jen lepší slušně poděkovat a následovat vlastní rozum. Osolit si život může být stejně tak dobrý nápad, jakož i hotová pohroma.

Kryptoměny

Whale Alert odhadl množství Satoshiho BTC pomocí Lernerova Patoshi patternu

Nové odhady, provedené týmem Whale Alert, naznačují, že bitcoinový pseudonymní zakladatel Satoshi Nakamoto vytěžil v prvních dnech hlavní kryptoměny zhruba 1 125 150 BTC v hodnotě 10,9 miliard USD. Odhad je založen na teorii / patternu těžaře “Patoshi”, jehož autorem je Sergio Demian Lerner.

Ethereum 2.0 veřejný (finální) testnet bude spuštěn 4. srpna – za 3 měsíce možný mainnet

Finální veřejný testnet Ethereum 2.0 má být spuštěn 4. srpna v 1 nebo 2 hodiny londýnského času. Podle plánu by měl skončit za 3 měsíce, což je současně nejbližší možné datum mainnetu. To znamená, že bychom se ostré verze mohli teoreticky dočkat již 5. listopadu tohoto roku.

Komunita

Nejslavnější šachista na světě: Garry Kasparov podporuje Bitcoin (BTC)

Nejslavnější šachový hráč na světě se přidal mezi zastánce Bitcoinu. Garry Kasparov podporuje BTC jako prostředek boje proti porušování lidských práv. Ruský velmistr říká, že krypto a blockchainová tehnologie jsou odpovědí na poptávku po soukromí na finančních trzích. Článek obsahuje několik výmluvných citátů.

Politika

Britská regulace chce omezit kryptoměnové propagace

Ve snaze chránit drobné investory přišla britská vláda s plánem, jehož cílem je snížit množství kryptoměnových propagací. Ministerstvo hospodářství a financí Spojeného království tvrdí, že v současné době čeká na zpětnou vazbu, maximálně do 26. října 2020.

Byznys

Kryptokarta: Nové karty Visa ve spolupráci s Crypterium; Mastercard oznamuje program pro vydavatele

Nová kryptokarta, vytvořená ve spolupráci s předním světovým vydavatelem elektronických platebních karet, by měla rozšířit využití Crypterium. Předchozí produkt společnosti, nabízený prostřednictvím UnionPay, je již oblíbenou volbou mezi více než 30 000 uživateli ve 150 zemích. Od novinky se očekává, že skončí v rukou 500 000 zákazníků po celém světě.

Mastercard oslovuje kryptoměnové firmy a vybízí je, aby se přihlásily a staly se partnery v rámci nového programu kryptoměnových karet. 20. července společnost Mastercard uvedla, že zjednodušuje přístup k programu Accelerate pro vydavatele. Kryptokarta bude dostupná pro partnery „během několika týdnů.“ Současně s oslovením potenciálních partnerů byl představen Wirex, jako první nativní kryptoplatforma, která získala hlavní členství v Mastercard.

Ve Švýcarsku právě vznikla Světová asociace stablecoinů

23. července 2020 oznámila přednímu kryptowebu Cointelegraph svůj vznik Světová asociace stablecoinů. Klade si za cíl spojit významné globální stablecoinové projekty, jako jsou Tether a USDC. Tato nezisková organizace nyní sídlí v Ženevě.

Závěr

A to je již z dnešního Sobotního přehledu posledních novinek vše. Přejeme vám hezký víkend a nezapomeňte, že hodleři nepanikaří, i kdyby BitcoinAbuse nedokázal ověřit každou adresu.


Krypto Hodler je místo, kde je srdečně vítán každý příznivec kryptoměn. I díky vám se nám daří den za dnem budovat příjemnou komunitu vzájemně nápomocných lidí. Neustále usilujeme o pečlivý výběr těch nejzajímavějších zpráv a novinek, abychom vám přinášeli skutečně jen to nejpodstatnější a nejzajímavější, co se aktuálně děje. Zprávy doplňujeme edukativními a odpočinkovými články a jednou týdně vše zabalíme do Sobotního přehledu posledních novinek (SPPN), abychom vám umožnili zpětně listovat v novinkách týden po týdnu. Poskytujeme vám časově úsporné řešení, jak sledovat aktuální dění během pouhých několika minut týdně.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *