Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ve Švýcarsku právě vznikla Světová asociace stablecoinů

23. července 2020 oznámila přednímu kryptowebu Cointelegraph svůj vznik Světová asociace stablecoinů. Klade si za cíl spojit významné globální stablecoinové projekty, jako jsou Tether a USDC. Tato nezisková organizace nyní sídlí v Ženevě.

Světová asociace stablecoinů

Možná jste dosud ani netušili, že máme v České republice Českou kryptoměnovou asociaci, alespoň to tvrdí Piráti ve svých listech. Kryptokomunita se s tím nepáře a nyní vznikla Světová asociace stablecoinů. Tato organizace sídlí ve švýcarském městě Ženeva, kde můžete najít třeba jedno ze sídel OSN, Světovou zdravotnickou organizaci a Červený kříž. Světová asociace stablecoinů (World Stablecoin Association – WSA) je založena prostřednictvím kryptoměnové burzy VirgoX a firmy se zaměřením na blockchainové kapitálové trhy Global Digital Assets (GDA Capital).

Zakládající členové však rozhodně nechtějí v organizaci zůstat osamoceně. Adam Cai, generální ředitel společnosti VirgoX, uvedl, že konečným cílem této iniciativy je vybudovat skutečně nezaujaté globální sdružení, které bude složené ze všech hlavních projektů se zaměřením na stablecoiny. Společnost již s největšími vydavateli měnami a aktivy podložených mincí jedná, mimo jiné již oslovili Tether (UDST), USD Coin (USDC), Dai (DAI) a HUSD. Cai uvedl, že by se mohli připojit do konce roku 2020.

Účel stablecoinů

Zakladatelé organizace Světová asociace stablecoinů pak poukazují na to, že nově vznikající iniciativy týkající se stablecoinů stále nejsou plně přijaty. Adam Cai ohledně nenaplněného využití uvádí: „Neměly by to být jen obchodní páry [na burzách], ale také globální platby a přeshraniční převody. Také, k pobídnutí uživatelů k tomu, aby drželi stablecoiny jako prostředek k ukládání hodnoty, by bylo třeba, aby projekty nalezly různé aplikace pro generování hodnot, jako jsou produkty nesoucí úrok, jako je staking, atd. “

Závěr

Na začátku po vzniku WSA jsou uvedeny, coby členové, dvě zakládající firmy a BlockGeeks, blockchainová společnost poskytující inteligentní audity smluv, audity whitepaperu a vzdělávací školení pro podnikové klienty. Dále pak hrstka méně známých stablecoinů, jako kanadský dolarem podložený QCAD, BRZ, CBRL, Peg Network, QC, Stably, USDK, XDB; protokol Ren a řada dalších projektů. Tether, který nedávno oznámil dosažení milníku tržní kapitalizace ve výši 10 miliard dolarů, by se měl připojit později. Světová asociace stablecoinů, resp. její zakladatelé věří, že růst celého odvětví bude pokračovat.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *