Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Stablecoiny se používají více než loni, nejvíce transakcí jde mezi USDT a ETH

Dle průzkumu The Block zaznamenaly stablecoiny v prvním čtvrtletí roku 2020 rekord v objemech transakcí. Těch bylo přes 90 miliard dolarů, tedy o 8 % více, než v posledním kvartálu roku 2019. Pro porovnání, celkové objemy transakcí společnosti PayPal v roce 2019 dosahovaly 712 miliard USD, zatímco u stablecoinů to bylo podstatně méně, a sice cca 250 miliard dolarů. Kdyby nyní tyto digitální měny podložené dolarem či jinou měnou či aktivy udržely tempo, mohly by dosáhnout asi na polovinu ročních transakcí Paypalu. A pokud by dokonce v každém dalším čtvrtletí zopakovaly 8% nárůst, dostali bychom se na číslo cca 406 miliard dolarů, tedy o něco méně než 3 pětiny oproti Paypalu.

Tip: Ethereum je Vytíženo Téměř na Maximum – USDT Bere Prostor pro DApps

Využití Dai rostlo o stovky procent, mezi stablecoiny však dominuje USDT

Z celkových transakcí za 1. čtvrtletí tohoto roku tvořily úctyhodných 62 % pouze transakce mezi Tetherem (USDT) a Ethereem (ETH). Zatímco USDT tak stále představuje dominantní podíl transakcí, některé novější stablecoiny zaznamenaly skokový nárůst využití. USDC

si např. polepšil o 54 % a o celých 344 % vzrostl objem transakcí stablecoinu DAI.

Do čísel jsou započítány jak transakce z obchodních aktivit, tak také tok hodnot z jedné adresy na druhou v rámci on-chain transakcí. Včetně případných převodů mezi vlastními peněženkami a podobně. Obecně můžeme na základě těchto údajů konstatovat, že využití digitálních ekvivalentů fiat měn, cenných kovů a různých kombinací aktiv či košů měn roste. Stablecoiny se tak neustále těší větší a větší oblibě, nemluvě o plánech mnoha států a centráních bank po celém světě o jejich testování i využití. V tuto chvíli však centrální banky spíše hledají možnost a určují přínosy a náklady zavedení vlastních CBDC, než aby hledaly cestu ke společnému projektu. To nahrává Bitcoinu, který sice nemá návaznost na jinou měnu, ale je dokonale nezávislý. To ho do budoucnosti činí potenciálně použitelným po celém světě bez znevýhodnění menších států.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *