Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Pozměněná žaloba viní Brada Garlinghouse z klamání investorů: XRP není pro Ripple nic víc než zdroj příjmů

Ve dva roky trvajícím soudním sporu byla žalobci podána úprava hromadné žaloby „jménem všech investorů, kteří zakoupili žetony Ripple XRP vydané a prodané žalovanými.” Změna se týká chování hlavy Ripplu Brada Garlinghouse. Ten dlouhodobě tvrdil, že je velmi bullish pokud jde o XRP. Koncem roku 2017 v rozhovoru pro BNN generální ředitel na otázku, zda osobně vlastní tuto kryptoměnu, uvedl: „Jsem v XRP v longu, velmi, velmi longuji XRP jako procento mé osobní rozvahy.“ Žalobci v pozměňovacím návrhu poukazují na opakované klamání investorů do XRP. CEO Ripple opakovaně řekl veřejnosti, že má v úmyslu držet tyto mince, ale ve skutečnosti aktivně prodával:

„Generální ředitel společnosti Ripple, Brad Garlinghouse, byl také hlasitým obhájcem investic do XRP. V rozhovoru se společností BNN ze dne 14. prosince 2017, kdy se ho zeptali, zda je osobně investorem do XRP [uvedl že je velmi bullish]. Spíše však [Garlinghouse] prodával XRP drobným investorům výměnou za dolary a jiné kryptoměny. Žalovaní měli výlučnou nebo lepší znalost materiálních informací týkajících se prodeje XRP Garlinghousem, ale vynechali ji z jejich prohlášení investorům.[...] Proto prohlášení Garlinghouse bylo zkreslené a opomíjelo významné skutečnosti pro investory.”

Související: Soud proti Ripple pokračuje, soudce dal zelenou. Je XRP neregistrovaný cenný papír?

; „Je to Ripple, XRP, nebo psí hovno?” Šéf Bitmexu komentuje nový obchodní pár

Ripple klamal invesory, říkají žalobci

Hlavním argumentem žaloby je, že zetímco Ripple Labs inzeruje mince XRP jako utilitární nástroj pro další větší obchodní zájmy, ve skutečnosti používá prodej XRP jako svůj primární zdroj příjmů. Proto dle žalobců společnost nemá zájem na skutečném použití své kryptoměny pro jakýkoli jiný účel, kromě prodeje oklamaným investorům. Jako důkaz tohoto tvrzení pak použili fakt, že tato kryptoměna není nutná pro klíčové služby společnosti Ripple, jako jsou xVia a xRapid (nyní RippleNet). Pozměněná žaloba reaguje na únorové zamítnutí některých obvinění federálním soudem, který však zároveň umožnil pokračování žaloby.

Klíčovým prvkem procesu však není ani tak případné klamání investorů, jako rozhodnutí, zda je XRP cenný papír. To by znamenalo porušení zákona neregistrovanou emisí, což by v takovém případě měli učinit u komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Pokud soud potvrdí obvinění, mohla by to být významná čára přes rozpočet pro Ripple, který vlastní a postupně prodává cca polovinu všech XRP. Ten však trvá na tom, že taková klasifikace je nesprávná.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *