Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Coinbase: Retail během propadu dychtivě nakupoval BTC i alty! 6x větší objem obchodování než obvykle

Krypoměnová vstupní brána Coinbase hlásí, že zaznamenala rekordní zájem o nákup Bitcoinu i ostatních kryptoměn v reakci na prudký pád napříč kryptomarketem, ke kterému došlo 12. března. Zatímco panika na tradičních trzích přešla začátkem března i na Bitcoin a zbytek kryptoměn, uživatelé z řad retailových kientů nakupovali ve slevě BTC. Burza 30. března zveřejnila zprávu, která hovoří o mobilizaci finančních prostředků velkého množství malých investorů a jejich použití na nákup během a krátce po masivním propadu.

Tip: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Retail vykupoval levný Bitcoin

Ve čtvrtek 12. března Bitcoin dosáhl cca ročního minima, když v reakci na paniku na tradičních trzích krátkodobě vyklesal až pod 4 tisíce dolarů. Koronavirus poslal tradiční trhy do panického prodeje a panika přešla ve výprodej na Bitcoinu i ostatních kryptoměnách, jak se instituce a další investoři snažili vybrat z nich peníze. Maloobchodní platforma Coinbase nyní uvádí, že během 48 hodin během a po agresivním propadu ve srovnání se svými 12měsíčními průměry zaznamenala rekordní obchodní aktivitu.

Směnárna odhaduje, že celkové obchodování s BTC bylo během propadu šestkrát větší, než jaké je průměrně. O tom, že skutečně ve slevě nakupoval hlavně retail, svědčí i zvýšený počet aktivních obchodníků. Těch se totiž na Coinbase pohybovalo asi 3,5krát více a poměr nákupu oproti prodeji dosáhl 69 %.

Nával zájemců vyšvihl cenu rychle nahoru

Bitcoin se po čtvrtečním propadu pod 4 tisíce USD již v pátek obchodal zhruba za 5 500 $. Toto prudké vytažení signalizuje masivní zájem o výprodejové ceny. Jak nyní potvrzují data jedné z  nejoblíbenějších vstupních bran do kryptoměn, za rychlým odrazem stojí hodleři a další kryptonadšenci především z řad retailu, kteří v této době kumulovali BTC.

A nejen Bitcoin, u Etherea dosáhl počet aktivních obchodníku pětinásobku oproti normálu a byl doprovázen sedminásobným nárůstem objemu obchodování při 67% nákupním poměru. Podobně na tom byly i další altcoiny, které v průměru zaznamenaly stejná čísla jako druhá největší kryptoměna. Celkem tak na Coinbase retail investoři nakupili kryptoměny za 1,3 miliardy USD, což je přibližně o miliardu více oproti normálu.

Příliv kapitálu na maloobchodní platformě pak doprovázel dvojnásobný počet registrací. Pokud jde o nákupní tlak, poměr kupujících a prodávajících vzrostl asi o 10 % ve prospěch nákupů. A jak Coinbase uvádí, důvodem, proč Bitcoin a kryptomarket spadl asi o 50 %, což je mnohem více než tradiční akciové trhy, je rozsah pákového obchodování, kde není výjimkou 100x páka, zatímco tradiční akciové trhy páku obvykle omezují na 2–3x. Likvidace pozic proto měla kaskádový efekt.

Závěr

Brutální březnový propad kryptotrhu se, jak uvedla Coinbase, časově shodoval s větším narušením finančního trhu uprostřed obav z ekonomického dopadu COVID-19, kdy S&P 500 a DOW Jones klesly téměř o 10 % v největším jednodenním skluzu od pádu Černého pondělí v roce 1987.” Zatímco asi 50% propad BTC mohl mít z větší části na svědomí kaskádový efekt likvidací pákových obchodních pozic kryptotrejderů, hodleři a další retail využil slevy a silně nakupoval Bitcoin i altcoiny. Aktuálně se již Bitcoin obchoduje za necelých 6 500 dolarů. O dalším vývoji na trzích vás budeme nadále průběžně informovat.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *