Čtvrtek, 2 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Whale Alert odhadl množství Satoshiho BTC, pomocí Lernerova Patoshi patternu: 1 125 150 BTC v hodnotě 10,9 miliard USD

Nové odhady, provedené týmem Whale Alert, naznačují, že bitcoinový pseudonymní zakladatel Satoshi Nakamoto vytěžil v prvních dnech hlavní kryptoměny zhruba 1 125 150 BTC v hodnotě 10,9 miliard USD. Odhad je založen na teorii / patternu těžaře “Patoshi”, jehož autorem je Sergio Demian Lerner.

Whale Alert stanovil množství Satoshiho bitcoinů

„Ve Whale Alert analyzujeme a reportujeme zajímavé blockchainové transakce a pro bitcoiny není žádný předmět zajímavější a záhadnější než zakladatel známý pod přezdívkou Satoshi Nakamoto,” uvádí aplikace. Dodává: „Podařilo se nám provést nejpřesnější odhad počtu vytěžených bloků a bitcoinů, které vlastní Satoshi: 1 125 150 bitcoinů bylo vytěženo do bloku 54 316, s odhadovanou celkovou hodnotou nevyčerpaných bitcoinů alespoň 10,9 miliard USD na dnešním trhu.”

Whale Alert je v kryptosvětě známá a oblíbená aplikace, která monitoruje transakce na blockchainu. Na svém Twitteru a Telegramu pak okamžitě prostřednictvím svých robotů informuje o přesunech BTC a jiných kryptoměn, které jsou extrémně velké, nebo souvisí s nějakým scamem, apod.

Účel těžby Satoshi Nakamota

Whale Alert se opírá o teorii Patoshi patternu od Sergio Lernera. Ta využívá chyby související s ochranou soukromí v raném bitcoinovém protokolu.

Lernerova výzkumná práce vedla k objevu tzv. vzoru Patoshi, který kryptokomunitě umožnil s vysokou pravděpodobností určity bloky, které vytěžil tvůrce Bitcoinu Satoshi Nakamoto.

Po rozsáhlém průzkumu Whale Alert říká, že je nyní „jisté,“ že těžbu tzv. Patoshi provozoval skutečný tvůrce bitcoinů, tedy že Satoshi a Patoshi je skutečně stejná osoba. „…Protože jeho vzorec se objevuje již při narození sítě a těžil blok, který vytvořil bitcoiny poslané Halu Finneyovi.” Aplikace navíc uvádí: „Kromě velikosti jeho jmění jsme dokázali odvodit i motivaci těžaře Patoshi: bránit mladou síť před útoky.” To je pravděpodobně důvodem, proč zakladatel Bitcoinu vytěžil tolik bloků a nakonec tyto prostředky ani neutratil. Dost možná měl k tvorbě kryptoměny úplně jinou motivaci. Spíše než finance, ho k těžbě nutilo zachování bitcoinové sítě v jejích začátcích.

Závěr

„Když se k síti připojilo více “poctivých” horníků a 51% útok se stal méně pravděpodobným, Satoshi byl schopen postupně omezit své těžební činnosti,” uzavírá Whale Alert.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *