Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptokarta: Nové karty Visa ve spolupráci s Crypterium; Mastercard oznamuje program pro vydavatele

Každý hodler se alespoň jednou dostane do bodu, kdy by rád použil kryptoměny k platbám. Zaplatit běžně v obchodech za zboží a služby přímo kryptoměnou však může ještě trvat. Řešení nabízí kryptokarta a Visa i Mastercard mají novinky.

Kryptokarta Visa od Crypterium

Kryptokarta je nástroj, který vám umožní použít Bitcoin a další kryptoměny k zaplacení nákupu kdekoli, kde přijímají běžné platební karty. Usnadňuje tak použití kryptoměn v době, kdy většina běžných obchodů ještě nepřijímá platby kryptem.

Crypterium je kombinace kryptobanky, peněženky a platební karty. Přináší tak možnosti, které souvisí s akceptací BTC a altcoinů. Společnost se nedávno stala oficiálním partnerem VISA Europe a oznámila spuštění své nové verze “Crypterium Card VISA Edition”. Nová kryptokarta, vytvořená ve spolupráci s předním světovým vydavatelem elektronických platebních karet, by měla rozšířit využití Crypterium. Předchozí produkt společnosti, nabízený prostřednictvím UnionPay, je již oblíbenou volbou mezi více než 30 000 uživateli ve 150 zemích. Od novinky se očekává, že skončí v rukou 500 000 zákazníků po celém světě, kteří zaplatí pouze poplatek za doručení, jinak je kryptokarta zdarma.

Generální ředitel Crypterium Steve Parker uvedl: VISA je nejvíce přijímaná platební karta na světě. Pro nás byl tento produkt logickým krokem. […] Díky této kartě mohou naši klienti snadno platit kdekoli na světě jediným přiložením, přičemž mají plnou kontrolu nad svými financemi prostřednictvím peněženky Crypterium Wallet [pro iOS a Android]”

Mastercard program pro vydavatele

Mastercard oslovuje kryptoměnové firmy a vybízí je, aby se přihlásily a staly se partnery v rámci nového programu kryptoměnových karet. 20. července společnost Mastercard

uvedla, že zjednodušuje přístup k programu Accelerate pro vydavatele. Kryptokarta bude dostupná pro partnery „během několika týdnů.“ Mastercard sice zjednodušuje přístup ke svému programu pro krypto firmy, ale zdůrazňuje, že všichni partneři musí dodržovat „základní principy.“ To zahrnuje zajištění soukromí a bezpečnosti pro uživatele a provozování v souladu s příslušnými zákony a předpisy.

Raj Dhamodharan, výkonný viceprezident Mastercard pro digitální aktiva a blockchainové produkty a partnerství, uvedl: „Trh kryptoměn stále zraje a Mastercard se posouvá kupředu a vytváří bezpečné zážitky pro spotřebitele a podniky v dnešní digitální ekonomice.”

Současně s oslovením potenciálních partnerů byl představen Wirex, jako první nativní kryptoplatforma, která získala hlavní členství v Mastercard. To jí umožní přímo vydávat platební kryptokarty. Spoluzakladatel společnosti Wirex Pavel Matveev uvedl, že partnerství s Mastercard pomůže firmě realizovat její „vizi, která každému umožní zažít svět, kde jsou všechny měny, tradiční i kryptoměny, stejné.“

Závěr

Kryptokarta odbourává propast mezi kryptoměnou a fiat měnou. Její využití není nutné, protože kryptoměny samy o sobě umí transakce a prostředník je zde chápán přinejmenším jako zbytečný. Na druhou stranu tyto platební karty umožní platit Bitcoinem a jinou kryptoměnou takřka kdekoli, bez nutnosti směny krypta na burze za fiat měnu. V současnosti řada obchodů krypto nepřijímá, tudíž je kryptokarta praktickým řešením pro každého, kdo by chtěl použít kryptoměny k platbám.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

  • jeyepaw

    Russian SCAM! There is no partnership with VISA, they have fooled some tiny card issuer to issue most expensive no-name debit gift card for them. They have no product, just lies. Austin Kimm was an advisor for scam STORIQA and founder of scam CREX/GRAMEX. Their CEO is fake, their “founder” already left this scam. Their Twitter account was blocked as recognized scam. There is not a single proof of partnership with Bitgo. Their Union Pay card has been blocked by issuer as they are not able to prove source of funds to banks. They scammed ICO contributors for 52M for NFC, QR, BPay, IBAN, CRED token, vouchers, buying shares with crypto and a cryptobank which will never be delivered. They also scammed people with selling GRAM tokens.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *