Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Visa je stále více krypto friendly: Žádá o patent pro digitální měny

Visa, Inc., (Visa International Service Association) je nadnárodní korporace se sídlem v Kalifornii provozující největší globání síť elektronických plateb. Včera (14. května) byla zveřejněna patentová přihláška pro digitální měnu. Zajímavé je, že společnost Visa tuto přihlášku podala u amerického patentového úřadu již koncem roku 2019.

Tip po přečtení článku: Co je CBDC a jaký je rozdíl oproti běžným kryptoaktivům

Visa je nakloněna digitálním měnám

Patentová přihláška s názvem „DIGITAL FIAT CURRENCY” (digitální fiat měna) byla podaná společností Visa u amerického úřadu pro patenty a ochranné známky (USPTO). Patent řeší tvorbu centralizované digitální měny, která je podložená fiat měnou. Tato měna by měla být zaznamenaná na blockchainu, avšak současně kontrolovaná počítačem centrální entity.

Visa zmiňuje Ethereum (ETH) jako možnou platformu, jejíž síť by pro tyto účely mohli využít. Žádost zmiňuje proces tvorby stablecoinů takto: „…Pokaždé, když je generována dolarová hodnota digitální fiat měny, centrální entita zajistí, aby byl z oběhu odstraněn odpovídající fyzický dolarový účet, aby se regulovala hodnota digitální fiatové měny.” Jak uvádí Forbes, patentová přihláška společnosti Visa „se vztahu je na digitální dolary i na jiné digitální měny centrální banky, jako jsou libry, jeny a eura, a tak lze digitalizovat fyzickou měnu centrální banky kdekoli na světě.”

USPTO k žádosti uvedl: „Publikování patentu trvá poměrně dlouho. […] Patent společnosti Visa je popisován jako počítač s centrální entitou, který přijímá žádosti, které zahrnují sériové číslo a název fyzické měny. Vytvoření digitální měny a odstranění fyzické měny z oběhu v systému fiat měny je zaznamenáno na blockchainu.

Dřívější zapojení do krypta

Visa v únoru přijala kryptoburzu Coinbase mezi své hlavní členy. To burze umožnilo vydávat krypto platební karty. V dubnu se aplikace kompatibilní s Lightning network Folding připojila k programu Visa’s Fintech Fast Track Program a vytvořila společnou Bitcoin cashback kartu. Koncem roku 2019 pak KryptoHodler informoval, že společnost Visa investovala do kryptoměnového startupu Anchorage.

Závěr

Před časem jsme zaregistrovali ostrá slova zakladatele Etherea Vitalika Buterina na adresu samozvaného Satoshiho Craiga Wrighta. Vitalik tehdy na svém Twitteru napsal, že pokud se Wright chlubí tím, kolik má blockchainových patentů, tak nerozumí blockchainu. Principy open source a decentralizace se skutečně diametrálně liší od těch centralizovaných. Bitcoinový kód je k dispozici všem, taktéž Ethereum může v zásadě kdokoli využít k vytvoření vlastního tokenu, žádný patent k tomu nikdy nebyl a není nutný. Přesto mnoho společností včetně technologických gigantů, jako je IBM, Master Card, Intel či Visa, přichází s žádostmi o blockchainové patenty ve velkém.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *