Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Spolupráce kryptoburz: Binance zmrazila část ukradených ETH z burzy Upbit

Na burzu Binance si někdo vložil malou část ETH z $ 50milionového hacku kryptoburzy Upbit. Ke krádeži došlo v listopadu roku 2019. Hacker si odnesl 342 000 ETH. Podle dostupných informací Binance identifikovala původ Etherea z adresy, kam byly přesunuty odcizené prostředky, a neprodleně proto vložené prostředky na své platformě zmrazila a zahájila vyšetřování.

Tip: Burza UpBit byla hacknuta – 342 000 ETH v hodnotě 50 mil. USD je pryč!

Binance zmrazila ukradené ethery

Transakci ze dne 13. 5. 2020 poprvé odhalila aplikace Whale Alert. Na skutečnost, že došlo k převodu 137 ETH odcizených z jihokorejské burzy Upbit, v aktuální hodnotě 27,164 USD, upozornil Whale Alert na svém Twitteru.

To se rychle dočkalo reakce CEO Binance Changpenga Zhaa (CZ). Zhao do hodiny po označení transakce oznámil, že převedené prostředky byly na Binance zmrazeny. Uvedl, že burza Binance je nyní v kontaktu se společností Upbit za účelem prošetření transakce. Kryptoburza také upozorní orgány činné v trestním řízení, uvedl CZ a dodal, že nyní čeká, zda si někdo nepostěžuje na sociálních sítích, že mu Binance zmrazila krypto. Někteří účastníci diskuze však poznamenali, že mohlo jít o někoho, kdo si ethery koupil na P2P směnárně, protože hackeři podobné chyby nedělají.

Hack Upbit

Burza Upbit byla hacknuta v listopadu 2019. Došlo ke krádeži 342 000 ETH, což v době hacku znamenalo ztrátu asi 50 milionů dolarů. Kryptoměna byla přesunuta z hot wallet burzy na anonymní adresu. Whale Alert sledoval ukradené ethery, které se v již prosinci 2019 začaly hýbat. Upbit přijal bezpečnostní aktualizace, aby se stejná krádež již neopakovala. Aktualizace zabezpečení v reakci na útok trvala až do ledna 2020 a týkala se všech obchodovaných kryptoměn. V dubnu tohoto roku se burza spojila se známou krypto analytickou společností Chainalysis. Začala využívat její nástroj Know-Your-Transaction za účelem zlepšení bezpečnosti svého obchodního prostředí.

Tip: Poslední blok s odměnou 12,5 BTC obsahoval zprávu s titulkem NY Times odkazující na tisk 2,3 bil. $

Závěr

Když KryptoHodler zkoumal adresu, ze které bylo na Binace vloženo 137 ETH, zjistili jsme, že v současné době obsahuje necelých 550 etherů. Na adresu přišlo celkem 18 příchozích transakcí ze 14 různých adres, přičemž většina z nich obsahovala přibližně stejnou částku, a to cca 450 etherů. Všechny během posledních cca 30 hodin. Poslední příchozí transakce pak proběhla asi před 24 hodinami a obsahovala cca 3000 ETH. Mezi příchozími transakcemi je také nulová transakce z adresy označené jako „Upbit: Savior (česky – spasitel).” Pokud by se díky vyšetřování transakce a prostředků, které Binance zmrazila, podařilo dopadnout pachatele, budeme vás o tom informovat.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *