Úterý, 5 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Odpočinkový článek: Dobrá rada nad zlato, nebo to byla sůl?

Každý den se na vás valí spousta informací. Znám celou řadu lidí, kteří umí předat nejednu dobrou radu. Jedna rada střídá druhou, neustále přichází, den za dnem. Já rád vyhledávám lidi, kteří mají co říct a umí i poradit. Internet mi to neskutečně usnadnil. Inspirovalo mě to k napsání tohoto článku.

Rada nad zlato

Každá rada dobrá, říká se někdy. Na každém rohu zavadíte o nějakou tu radu. Rady se radí a lidé (ne)poslouchají. Hodnota rady vždy závisí na její pravdivosti a užitečnosti, nikoli na osobě, která radí, což se někdy přehlíží. Rady se také zapomínají a jindy si dobrá rada protiřečí s jinou dobrou radou.

Radit ostatním je povznášející, ale co když se ukáže, že každá rada není dobrá rada? Já jsem se před časem rozloučil s myšlenkou, že bych měl někomu radit. Tenhle “svět doporučení a poučení” skýtá mnohé nedostatky a ukazuje se, že co je pro jednoho lékem, může být zrovna tak jedem pro někoho jiného. Vždy záleží na mnoha okolnostech.

Metafora se solí

Osolit si život může být stejně tak dobrý nápad, jakož i hotová pohroma. Když si přesolíte oběd, asi vás to nezničí tolik, jako když si “přesolíte” celý život. Ani honba za úspěchem a bohatstvím nemusí být v přehnané formě tím, co učiní něčí život šťastnějším a naplněnějším. Ostatně, i když se říká, že je sůl nad zlato, asi se shodneme, že je dobré mít sůl a zároveň i zlato

. Pak už jen záleží na tom, jak často vaříte a kolik si toho potřebujete a chcete koupit.

Každý má vlastní rozum

Všichni jsme slyšeli hodně rad. Dobrá rada se neodmítá, ale někdy je přece jen lepší slušně poděkovat a následovat vlastní rozum. Každý má vlastní intuici a vlastní rozum a myslím, že nikdo to s vámi v životě nemyslí tak dobře, jako vy sami. Myšlenky a názory druhých nás můžou v mnohém obohatit, posunout nás dopředu… Nakonec jsme to však my sami, kdo musí rozhodnout, kterou radu si vzít k srdci.

Odmítám rady, které chtějí přesvědčit, že není třeba poslouchat vlastní intuici a vlastní rozum. Taková rada totiž nikoho neobohatí, ale snaží se vás připravit o vaši vlastní hlavu a vnutit vám cizí názor jako celek. Posadit vám na krk cizí mozek a udělat z vás něčí “klon”… To není skutečná pomoc. To je snaha, připravit ostatní o jejich svobodnou vůli.

Závěr

Žijeme v pestrém světě plném nepřeberného množství barev a tvarů. Je to kaleidoskop plný různa. Každý jsme jiný a představa, že je možné, aby byli všichni stejní, je nepochybně mylná. Stejně tak je omyl, když si jakýkoli myšlenkový influencer vypěstuje představu, že našel univerzální pravdu, kterou by ostatní měli přijmout. Pokud máte pocit, že jste někoho takového potkali, můžete se mu pokusit nabídnout tento odpočinkový článek z Hodlerovy rubriky Bohatství, který je trochu jako sůl. Může být stejně tak nepostradatelný, jakož i zcela nadbytečný.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *