Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Britská regulace omezí kryptoměnové propagace – vláda představila plán

Ve snaze chránit drobné investory přišla britská vláda s plánem, jehož cílem je snížit množství kryptoměnových propagací. Ministerstvo hospodářství a financí Spojeného království tvrdí, že v současné době čeká na zpětnou vazbu ohledně svých návrhů na regulaci propagace kryptoměn.

Britská regulace omezí krypto propagace

Podle ministerstva mají kryptoměny potenciál vystavit investory „nepřijatelné míře rizika.” Proto vláda Spojeného království přichází s navrhovanou regulací, od které si údajně slibují snížení těhto kryptoměnových rizik. Regulace propagace některých typů kryptoaktiv: vládní konzultace o návrhu politiky.” Definuje 3 oblasti rizika a ochrany: ochrana spotřebitele, integrity trhu a finanční trestné činnosti.

Zaměření na kryptoměnové propagace britská vláda zdůvodňuje tím, že jsou často zavádějící. Uvádí:

„Reklamy často nadhodnocují výhody a zřídka varují před riziky volatility, skutečností, že spotřebitelé mohou růst i ztrácet své investice a na nedostatek regulace. Existují také příklady regulovaných firem, které uvádějí na trh produkty kryptaktiv, aniž by objasnily, že tato část jejich podnikání není regulována.“

Chybí regulace?

Ačkoli je předmětem návrhu je omezení propagace kryptoměn, britská vláda toto směřování zdůvodňuje nedostatkem regulace. Není jasné, z jakého důvodu se nezaměří pouze na chybějící regulace, místo implementace něčeho, co je prezentováno jako direktiva namířená proti krypto propagacím.

„Menšina (11%) současných a minulých majitelů kryptoaktiv se nesprávně domnívala, že jejich majetek získal regulační ochranu,” uvádí nedávná studie. Autorem je britský úřad pro finanční chování (FCA). Z uvedeného nevyplývá, že by většina investorů nechápala rizika.

Závěr

Britská vláda očekává připomínky a návrhy ohledně plánované regulace kryptoměn. Ta by měla omezit nabídky a propagování kryptoaktiv. Na zpětnou vazbu bude Ministerstvo hospodářství a financí Spojeného království čekat maximálně do 26. října 2020.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *