Čtvrtek, 25 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Objevitel Patoshi patternu říká, že Satoshi vypínal těžbu na 5 minut po vytěžení každého bloku

Sergio Demian Lerner je výzkumník známý především objevem vzorce, který identifikoval těžbu původního těžaře Bitcoinů. Tento vzor nazval Patoshi. Lerner nyní říká, že Satoshi zřejmě vypínal těžbu na prvních 5 minut po vytěžení nového bloku. Co nám o Satoshim odhalují časová razítka bitcoinových bloků?

Patoshi vzor a časová razítka

Lernerova výzkumná práce vedla k objevu tzv. vzoru Patoshi, který kryptokomunitě umožnil s vysokou pravděpodobností určity bloky, které vytěžil tvůrce Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Tento objev nám byl velmi užitečný třeba v kauze Craiga Wrighta. Samozvaný Satoshi zřejmě o Patoshi nevěděl a ve svém podání u soudu označil jiné bloky. Následně byl usvědčen ze lži, když se majitel některých z nich prokázal podpisem a označil ho za podvodníka. Mimochodem, jako by to nestačilo, KryptoHodler tento měsíc také informoval o skandálu, kdy Wrightovi právníci omylem uvedli, že Wright vlastnil adresu spojenou s hackem burzy MtGox, než mu ji někdo hacknul.

Tyto události vedly k ještě většímu zájmu o vzorec Patoshi, o kterém si více můžete přečíst v článku: Vývojář Jimmy Song vysvětluje, proč Satoshi pravděpodobně nestojí za včerejší záhadnou transakcí. Sergio Demian Lerner na svém blogu uvádí, že si dříve nikdo nevšiml další zajímavé věci, na kterou poukazují jím již dříve zmiňovaná časová razítka.

Satoshi dával šanci ostatním

V době krátce po vzniku BTC měl původní těžař podstatně více hashrate než zbytek sítě. Na základě časových razítek Lerner vysledoval, že od padesátého bloku po blok číslo 500 vykazuje Patoshi těžba zpoždění přibližně 180 sekund. Prodleva se následně od 500. bloku prodloužila na 300 sekund, tedy 5 minut. Ačkoli jako jeden zábavný důvod tohoto zpoždění výzkumník uvádí, že Satoshi mohl těžit z vesmíru, pravděpodobnější se zdá, že šlo z jeho strany o prozíravost. Pro úspěch Bitcoinu bylo potřeba zapojit co nejvíce lidí, takže jim chtěl poskytnout šanci vytěžit blok. Proto zřejmě pokaždé, když sám vytěžil blok, pauzl svůj těžařský software na 5 minut.

Prvních pět minut tedy mohl kdokoli přijít a vytěžit si BTC. Když se ale nikdo neukázal, odvedl Satoshi svou práci. Lerner na svém Twitteru uvádí: Je to dobré vysvětlení. Skutečnost, že Patoshi několikrát omezil svůj hashrate, může naznačovat, že mohl zastavit těžbu po každém bloku, aby nechal ostatní těžit. Během těžby mohl dokonce zvýšit svůj hashrate, aby se ujistil, že blok bude vytěžen do 25 minut.”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *