Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin překonal 10 tisíc dolarů, podle Glassnode tento měsíc není jako ostatní v roce 2020

Bitcoin opět překonal důležitou rezistenci a současně také psychologickou hladinu 10 tisíc USD. Protože to letos není poprvé, můžeme zůstat mírně skeptičtí, zda se i tentokrát nevrátí rychle zpět dolů. Analytici z monitorovací společnosti Glassnode však tvrdí, že tento měsíc není jako ostatní v roce 2020.

Bitcoin překonal 10 tisíc dolarů

Čekali jsme, zda se Bitcoinu tentokrát podaří podívat na hodnoty nad 10 tisíc dolarů. K tomu nakonec došlo. První lehký test proběhl již v neděli odpoledne a cena největší kryptoměny nakonec zůstala na 4 cifrách. Úroveň cca 10 tisíc dolarů je velmi silnou rezistencí a držela kurz BTC dlouho dole. V noci se však již býci nenechali odradit a tento level překonali. Již na jednoduchém čistém grafu z CMC je vidět, jak Bitcoin nejprve rezistenci testuje (neděle) zespodu, poté ji překoná a ještě jenou zlehka otestuje z vrchní strany, než se vydá mírně nad…

Glassnode

Že se Bitcoin podíval nad 10 tisíc USD, to ještě nemusí znamenat, že tam vydrží. Ačkoli k podobnému průrazu již le tos nekolikrát došlo, společnost Glassnode tvrdí, že tentokrát je to jiné. Má na to indikátor, nazvaný Bitcoin days destroyed

indicator. Indikátor “zničených bitcoinových dní”. Jedná se o určitou metriku sledující objemy transakcí. Na stránce Bitcoin wiki je uvedeno: Pro jakoukoli danou transakci se vypočítají tak, že se vezme počet bitcoinů v transakci a vynásobí se počtem dní, které uplynuly od posledního vyčerpání těchto mincí.” Dříve skoky nad 10 000 $ vedly k růstu grafu metriky bitcoinových zničených dní, což znamená, že dlouhodobí držitelé využívali příležitost růstu ceny k obchodování nebo prodávání BTC. Tentokrát k tomu nedošlo.

10 tisíc, btc, graf
(Zdroj: Twitter – Glassnode)

„Na rozdíl od posledních dvou časů, kdy BTC dosáhlo 10 000 USD, jsme dnes nezaznamenali nárůst BitcoinDays Destroyed,” uvedla včera společnost Glassnode na svém Twitteru. Růst začal tentokrát na altcoinech, zejména Ethereum v posledních několika dnech zaznamenalo prudký nárust ceny, zřejmě po oznámení finálního testnetu. Cena ETH se ze středečních 245 dolarů vyšvihla až na téměř 330 USD. V tuto chvíli je Ethereum na ceně 319 $ a Bitcoin v cca 100dolarové korekci zamířil na 10 169 USD.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *