Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Analytická firma Chainalysis spustila bezplatný veřejný web, který agreguje data o kryptoměnách

Chainalysis uvádí nový zpravodajský web o kryptu, který je pro veřejnost zdarma. On-chain data budou pomáhat kryptokomunitě a měly by také přilákat na trh tradiční manažery aktiv.

Chainalysis spustila bezplatný web

Nový web analytické společnosti nese název Market Intel. Kromě běžných uživatelů je zaměřen na správce aktiv a finanční regulátory se zájmem o sledování zdraví kryptoměnových trhů. Beta verze je již přístupná. Chainalysis navrhla web tak, že bude poskytovat denní metriky obchodování, poptávky, nabídky, rizika, atd. Kromě toho pak bude sledovat, jak kryptoměna proudí mezi různými subjekty a napříč regiony.

Regulátor

Market Intel je mimo jiné reakcí na zpětnou vazbu od regulačních orgánů. Placené produkty Chainalysis mohou být pro většinu běžných investorů zbytečně sofistikované. Když budou existovat dostupná základní data, budou běžní investoři lépe informovaní. To by mohlo přispět nejen ke zvýšení zájmu o placené produkty společnosti, ale také pomoct zvyšovat legitimitu kryptomarketu. V konečném důsledku mohou podobné novinky pomoci přesvědčit regulátory, že se pohybujeme na legitimních trzích.

Závěr

Chainalysis použila několik datových bodů na blockchainu, včetně “opakovaných denních vzorců“, pro odhad toků mezi světovými regiony. Dále strávila rok vývojem algoritmu pro odhad burzovních toků z krypta na fiat. Nový web sleduje také rizika a známé „nezákonné toky.” V současné době není známo, zda společnost plánuje později web zpoplatnit.

„Pokud kryptoměna dospěje do významného finančního aktiva, pak je téměř jasné, že to bude slušný datový a intel průmysl,” poznamenal hlavní ekonom Chainalysis Philip Gradwell.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *