Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Byli dopadeni hackeři zodpovědní za hack Twitteru, vedl je 17letý Floriďan

V souvislosti s největším hackem v historii Twitteru byli Americkým ministerstvem spravedlnosti obviněni tři lidé. Vyšetřovatelé tvrdí, že trojici vedl sedmnáctiletý Graham Clark z Tampy na Floridě.

Od Minecraftu k hacku Twitteru

Zatčení Grahama Ivana Clarka vyvolalo otázky o tom, jak by někdo tak mladý mohl být schopný proniknout obranou sofistikované technologické společnosti. Hack Twitteru vedl k odcizení prostředků důvěřivých jednotlivců. Tři mladí hackeři v čele s Clarkem jsou podezřelí z toho, že využili poměrně banální trik hrající na struny chamtivosti obětí, které uvěřily, že když pošlou na určitou bitcoinovou adresu BTC, bude jim zaslán nazpět dvojnásobek.

K výše uvedenému podvodu však nebyla použita reklama na Facebooku či Youtube jako obvykle, ale hackeři nabourali největší twitterové účty, včetně jmen jako je Binance, CZ, Justin Sun, Coinbase, Gemini, Elon Musk, Bill Gates, Joe Biden, Jeff Bezos, Barack Obama a dalších. Že z těchto vlivných účtů zveřejnili “jen” tweety s podvodem, byla ještě ta lepší varianta.

V 10 letech Clark hrál videohru Minecraft, kde již údajně kradl peníze pomocí podvodných nabídek věcí do hry, které nedodal. Přátelům řekl, že mu hraní pomáhalo utéct od nešťastného života v rodině. Rodiče se rozvedli, když mu bylo 7 let. V 15 letech se připojil k online hackerskému fóru. V 16 letech již patřil do světa Bitcoinu a údajně mohl být zapojen do krádeže kryptoměny za 856 000 dolarů, byť z toho nikdy nebyl obvniněn. NYTimes hovoří o nových botách a hodinkách, se kterými se tehdy objevil na Instagramu.

Zatčení

Policie zatkla 17letého Grahama Iva na Clarka

v pátek v bytě v Tampě na Floridě. Clark, který žalobci řekl, že na hacku Twitteru pracoval s nejméně dvěma dalšími, ale byl vůdcem, je obviněn jako dospělý. Na krku má 30 bodů obžaloby. Trestní oznámení z pátku 31. července uvádí, že „za údajné role v hacku Twitteru, ke kterému došlo 15. července 2020, byly dnes obviněny tři osoby.”

Mason Sheppard (19 let, známý jako “Chaewon“), Nima Fazeli (22 let, aka “Rolex“) a třetí obžalovaný, který je mladistvý a útočníky vedl. „V komunitě zločineckých hackerů existuje falešná víra, že útoky jako Twitter hack mohou být spáchány anonymně a bez následků,” řekl americký prokurátor David L. Anderson pro severní část Kalifornie.

„Před několika týdny došlo k útoku na jednu z nejplodnějších platforem sociálních médií na světě. Různí političtí vůdci, celebrity a vlivné osobnosti byli prakticky drženi jako rukojmí, protože jejich účty byly hacknuty,“ řekla Kelly R. Jacksonová, zvláštní agentka IRS-Criminal Investigation (IRS-CI), pověřená úřadem Washington D.C. „Veřejnost byla zmatená a všichni chtěli odpovědi. Nyní můžeme začít odpovídat na tyto otázky díky práci odborníků na počítačovou kriminalitu IRS-CI a našich partnerů v oblasti vymáhání práva.”

Závěr

Žaloba uvádí, že vyšetřovatelé deanonymizovali bitcoinové transakce. Paradoxně tak k dopadení hackerů posloužila stejná technologie, kterou donedávna méně znalé osoby obviňovaly z celé situace. Bitcoin je pseudoanonymní a transakce jsou zapsány na veřejném blockchainu, což umožnilo identifikaci podezřelých hackerů. Jak se uvádí v obvinění, útok na Twitteru spočíval v kombinaci technických průniků a sociálního inženýrství.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *