Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

60minutový 51% útok na Dogecoin? – 3. nejnákladnější ze všech kryptoměn!

Dogecoin je podle analytika Kevina Rookeho 3. nejbezpečnější proof-of-work kryptoměna. Vyplývá to z čísel, které zveřejnil o tom, jak nákladný by byl  51% útok na jednu hodinu. 

51% útok na Dogecoin je nákladný

Kdyby si někdo řekl, že neví co s penězi, mohl by se pokusit o 51% útok na některou hlavní kryptoměnu. Odborníci se shodují, že by to v případě BTC nemělo velkou naději na úspěch. A to proto, že útočník by vynaložil velké náklady, ale užil by si pouze několik hodin slávy, po kterých by se síť zotavila a jemu by zůstal kratší konec řetězce. Kevin Rooke se pokusil vypočítat, kolik by takový útok stál a které kryptoměny jsou nejbezpečnější. Po analýze přišel s čísly.

51% útok na 60 minut na Bitcoin by vyšel na 800 000 dolarů, tedy téměř 19 mil. korun. Na druhém místě je s náklady 100 000 dolarů za hodinový útok Ethereum.

Dogecoin překvapil třetí příčkou. Za ním v závěsu následuje Litecoin, Bitcoin Cash a ZCash.

Dogecoin byl mnohokrát zesměšňován a označován za mrtvý projekt, nicméně to tak zřejmě není. Má velmi silnou komunitu a během loňského bear marketu si možná pamatujete, že patřil ke kryptoměnám, které ustály celý medvědí trh nejlépe. A to vše i přesto, že se jedná o kryptoměnu, která vznikla ze srandy, na základě memů, proto se někdy označuje jako memecoin.

Doge, meme

Dejte nám vědět, zda je podle vás znepokojivé, když memecoin Dogecoin dosahuje vyšší bezpečnosti, než má většina ostatních “vážných” kryptoměn napříč kryptomarketem.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://beincrypto.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *