Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Neobvykle nápadná podobnost úterního krvavého propadu BTC s akciovým trhem

Bylo by lepší, kdyby Bitcoin a kryptomarket nekoreloval s jiními aktivy, jako je stříbro, zlato či akcie. Objevila se však velmi nápadná shoda na grafech, která stojí za průzkum. Podobnost se týká úterního propadu Bitcoinu, který vypadá jako by se domluvil na dalším průběhu s akciovým trhem.

Pád BTC spuštěn akciovým trhem? A stříbro taky spadlo..

Korelace Bitcoinu s jinými aktivy? Bitcoin je za posledních 10 let považován za investiční zázrak. Z hlediska návratnosti se mu nic nevyrovná. Proto bylo dosud takřka nemožné hovořit o nějaké korelaci s čímkoli jiným. Nyní se však vyskytla velmi nápadná podobnost s akciovým trhem. Ta se týká úterního krváku na BTC, který spadl během večera o 12 % za dvě hodiny, přičemž naměřeno bylo celkem přes 15 %. Nyní se již trh uklidnil, altcoiny se mírně zotavují a čeká se na další pohyb krále. Co jste možná ani netušili, je, že pád BTC byl předznamenán akciovým trhem, který, avšak jen mírně, klesl jen těsně před ním.

Ve svém twetu na to upozornil Mati Greenspan, vedoucí analytik trhu v eToro. Níže vidíte výňatek z jeho příspěvku:

„Vím, že je to nekorelující aktivum, ale je to opravdu podivná náhoda.”

btc, krvák, krev, korelace, graf, akciovým, trhem

Náhody se dějí, třeba je to jen náhoda. A víte co? Taky stříbro a zlato kleslo krátce po BTC. Níže se můžete podívat na hodinový graf stříbra za posledních 24 hodin, který vypadá také poměrně podobně, jako grafy BTC (modře) a amerického akciového indexu S&P 500 (oranžově) výše. V posledních dvou hodinách však stříbro opět nabralo směr dolů.

stříbro

Video

Je opravdu možné, že Bitcoin následoval americký akciový trh, nebo je to pouhá náhoda? Všímáte si, jak tyto zprávy přicházejí ve vlnách? Dříve jsme tu měli vlnu zpráv, že BTC koreluje se zlatem. Častým tématem bylo to, zda je lepší uchovatel hodnoty než drahý kov. Nyní se dostáváme opět ke spekulácím o korelaci s akciovým trhem. Přestože řada odborníků tato tvrzení vyvrací, vypadá to, že lidé prostě nebudou spokojení, dokud se korelace alespoň na chvíli nepotvrdí. Nicméně, např. Thomas Lee uvedl, že během desetiletí prudkých cenových pohybů na trzích BTC se nejlepší časy shodovaly s dobou růstu indexu S&P 500.

Zprávě o korelaci BTC s trhem akcií se věnoval také youtube kanál Crypto Invest – Cesta k Bohatstvu ve svém nejnovějším videu. Zde se můžete podívat na zmíněnou část videa a odměnit autora třeba lajkem.

https://youtu.be/ElVRqlymdXA?t=712

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.newsbtc.com/
https://beincrypto.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *