Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

#SPPN 21 | Začátek týdne ve znamení krvavé párty – a co novinky?

Další díl SPPN, který pro vás pravidelně vydává skvělý český web KryptoHodler, je zde. První polovina tohoto týdne se nese na vlně propadů a v červených číslech. Dočkali jsme se situace, kterou s trochou nadsázky označme za krvavé lázně. BTC strhl dolů také ostatní kryptoměny, což není nic neobvyklého. V tomto článku si opět shrneme poslední novinky a situaci na kryptomarketu.

Co je SPPN?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Jedná se o zkratku pro středeční (sobotní) přehled posledních NEWS a vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nemají čas číst novinky denně, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní, včetně stručného pohledu na kryptomarket.

A co novinky?

Přestože vyšla celá řada novinek, všechno to zastínila večerní krvavá párty, která semlela cenu Bitcoinu i ostatních kryptoměn. Největší událostí pro všechny kryptonadšence bylo pondělní spuštění Bakktu. BTC futures trading na této platformě nezaznamenal nějak extrémně velký nástup, ale to se dalo očekávat. Velcí investoři se do toho nepoženou po hlavě a zpravidla počkají. K tomu je může vést to, že chtějí počkat, než se platforma pořádně otestuje a zda se nevyskytnou problémy. V případě kapitálu v řádu milionů dolarů se preferuje opatrnost a manažeři fondů a jiných institucí neradi zbytečně riskují. Je nasnadě, že vliv Bakktu se projeví až po čase.

Tzv. adopce (přijetí, osvojení) kryptoměn, jako XRP či VeCahin, které již nabízí reálné využití v reálném světě, by měla pokračovat. Zaznamenali jsme několik superlativ na adresu právě těchto projektů. Také projekt libra se dočkal podpory, během masivní války s regulátory o své místo pod sluncem. IBM vyjádřila zájem spolupracovat s Librou i celou skupinou propojených subjektů.

Krvavé lázně v úterý večer

Předzvěstí krvavé párty pak byla zpráva o tom, že Google dosáhl “kvantové nadřazenosti”.  Podle zatím Googlem nepotvrzených zpráv vlastní kvantový počítač s děsivým výkonem. Někdo by řekl, že tohle téma se poměrně často opakuje a zatím vždy bez reálného kvantového PC. Google je navíc softwarová společnost. Jenže tato zpráva oběhla všechna média jako lavina a mohla také jednu krvavou lavinu spustit, nebo ji alespoň podpořit. Také však může jít o investory, kteří nakoupili v očekávání růstu ceny díky zprávám o Bakktu, čehož se ostatně dočkali. A nyní je možné, že vybírají své zisky po úspěšném dokončení obchodu.

Další známkou rostoucího přijetí kryptoměn je zpráva o více než 25 000 maloobchodních prodejen, které začnou příští rok ve Francii přijímat Bitcoin. Také jsme tu měli mobilní aplikaci, která získala nadšení a peníze investorů, pro své zajímavé funkce. K uvedeným funkcím můžeme zmínit kryptoplatby, dále je zde podpora LN, cashback, podpora použití své vlastní peněženky uživatelů a platby v obchodech, mezi které patří např. Amazon a Starbucks.

Vzhledem k negativnímu vývoji trhu a regulační nejistotě a restrikci USA si společnost Circle přehodnocuje některé své činnosti. Nyní stopli svůj krypto výzkum

. Výstupy v podobě pravidelných zpráv tak zřejmě přestanou vydávat. A Kate Winsletovou z Titaniku bez jejího vědomí použili podvodníci do reklamy na svůj “bitcoinový podvod”, který umoňuje přijít o peníze rychle a snadno.

Linky na jednotlivé články (NEWS:)

Bakkt oficiálně spustil BTC futures trading – trh zatím bez reakce

XRP je DLT “game changer” a VeChain má “killer app” blockchainu, “adopce” bude pokračovat

Google údajně vlastní kvantový počítač s děsivým výkonem – kryptokomunita reaguje mírnou nervozitou

IBM chce spolupráci s Librou – „necílí na nahrazení fiat měn”

Francie | 25 000 maloobchodních prodejen přijímá BTC začátkem roku 2020

Nový podvod si vzal do reklamy Kate Winsletovou z Titaniku a Elona Muska do “týmu”

Společnost Circle stopla svůj výzkum a pravidelné přehledy mapující kryptosektor

Mobilní nákupní aplikace získala investici 2,5 mil. USD – umožňuje Lightning, kryptoplatby a BTC cashback, třeba na Starbucks

Kryptomarket

Po předchozích dílech SPPN, kdy jsme vás upozorňovali, že příjde prudký pohyb ceny BTC, jsme se dočkali krvavé párty. V pondělí bylo poprvé zahájeno obchodování na dlouho očekávané platformě Bakkt. Očekával se výstup z trojúhelníku, který měli někteří tradeři zakreslen tak, že nápadně odpovídal právě spuštění fyzických futures na BTC od zmíněné dceřiné burzy ICE. Pád začal včera (v úterý) kolem 8 hodiny večer a za dvě hodiny smazal asi 1 130 dolarů, tedy asi 26 tisíc 500 Kč. BTC tak během pouhých 2 hodin prodělal pád o bezmála 12 %. Přestože řada traderů nyní očekává pokračování krvavé nadílky, můžeme se taktéž dočkat prudkého odrazu od dlouhodobé trendline a návratu na vyšší hodnoty.

Více si můžete přečíst zde:

Kryptomarket | Volný pád Bitcoinu, spadl o 1100 dolarů (12 %) za 2 hodiny + možný scénář

Závěr

A to je v 21 díle SPPN již vše. Nepanikařme, krvavé výplachy nejsou nic neobvyklého a s odstupem času už nevypadají tak děsivě. Vzpomeňme na pád na dosavadní dno tohoto dlouhodobého cyklu. Tehdy jsem dokonce zaznamenal, jak jeden nejmenovaný youtuber ve svém videu téměř křičel na ostatní, proč neupozorňují na to, že to spadne na 1 600 $. A vidíte.. Předpovědět předem, co se stane, je konec konců extrémně složité. Přesto jsme se k podobně bláznivému kousku odhodlali v dnešním shrnutí situace na kryptomarketu. Jestli nám to nevyjde, tak se na nás za to nezlobte a neberte to jako investiční doporučení, a už vůbec né krátkodobě. Je to však scénář, který má své opodstatnění v historii BTC a šanci na to, že by nám vyjít mohl.

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *