Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Francie | 25 000 maloobchodních prodejen přijímá BTC začátkem roku 2020

Poměrně zásadní zpráva přichází z Francie, kde bylo dnes (24. 9.) oznámeno, že na začátku roku 2020 bude na 25 000 prodejen 30 hlavních francouzských maloobchodníků spouštět přijímání BTC.

25 000 maloobchodních prodejen bude akceptovat platby v BTC

Během týdne pařížského maloobchodního prodeje bylo dne 24. září oznámeno, že 25 000 maloobchodníků vstupuje do ekonomiky 3.0 prostřednictvím Bitcoinu. Více než 25 000 prodejen 30 francouzských maloobchodníků začne na začátku roku 2020 přijímat platby v BTC. Do uvedených prodejen patří pobočky obřího prodejce sportovního oblečení Decathlon či obchodu s kosmetikou Sephora. Mezi další obchody, které se připojují, patří Boulanger, Foot Locker, World House, Intersport, Cultura, Maisons du Monde či Norauto…

Jedná se o nový systém kryptoplateb. Ten je spuštěn na základě partnerství mezi poskytovatelem technologie point-of-sale Global POS, aplikací EasyWallet a platební platformou Easy2Play. Francouzské obchody budou přijímat Bitcoin. Ten jim bude automaticky a instantně převeden pomocí konverzní služby na euro. Tu budou společně zajišťovat dva partneři, Deskoin a Savitar. Ještě však musejí úspěšně obdržet akreditaci poskytovatele služeb digitálního majetku podle francouzského zákona PACTE.

Generální ředitel a zakladatel Global POS Stéphane Djiane vydal prohlášení, v něm uvádí:

“Je to důležitý symbolický krok ve vývoji platebních metod ve Francii. Avšak více než jen symbol. To, co přineseme na 25 000 prodejen, je schopnost bezpečně vstoupit do světa ekonomiky 3.0.”

Uživatelé Bitcoinu vč. hodlerů budou mít možnost využít své BTC k nakoupení zboží ve fyzických prodejních místech, a to zcela legálně a v rámci všech regulací. Kromě Bitcoinu by mohly následovat také některé další kryptoměny.

Nedávno přitom na Hodlerovi vyšly další dvě poměrně zásadní zprávy z Francie. Není tomu ani týden, co Ministr financí Francie Bruno Le Maire vyzval jménem své země ostatní členské státy k vytvoření jednotné regulované a kontrolované digitální měny EU, která by přímo konkurovala komerčním projektům, jako je např. Libra od Facebooku. O několik dní dříve, 13. září,  jsme vás informovali o zákazu Libry ve Francii a potvrzení, že se v zemi bude danit zisk z krypta až po jeho prodeji za fiat měnu (euro).

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *